Гуманітарна допомога та проєкти USAID під загрозою через затримку коштів Конгресом

Джерело: “Голос Америки”

Адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (US AID) Саманта Пауер заявила, що проєкти, реалізовані агенцією в Україні, перебувають під загрозою через затримку у схваленні Конгресом додаткового фінансування.

За її словами, усі програми US AID під загрозою. Агентство зробило довгострокові інвестиції, “які ще довгий час приноситимуть дивіденти”, зокрема, в інтеграцію українських залізниць у європейську систему та сільське господарство.

Пауер зауважила, що є низка країн, які голодують, але українські фермери продовжили роботу, готові подолати труднощі з боєприпасами та відновити свої ферми або підприємства після руйнування. Саме тому головним завданням буде доступ до позик під низькі відсотки, до ресурсів. Нині допомогу від агентства отримало 32% аграріїв.

“Це все є в інтересах України та в інтересах Сполучених Штатів, тому що з часом це означатиме менше прямої бюджетної підтримки, більше податкових надходжень, і це в інтересах Сполучених Штатів, тому що справді вразливим країнам знадобиться менше гуманітарної допомоги, країнам в Африці, на південь від Сахари”, – прокоментувала вона.

Адміністраторка додала, що загроза також нависла і над гуманітарними програмами в Україні. Вони спрямовані на найбільш вразливі групи населення – людей, які втратили своє житло через російські обстріли, жінок з дітьми та осіб, що страждають від посттравматичних розладів.

“Думка про те, що ми не зможемо підтримати їх у годину найбільшої потреби, справді дуже темна думка”, – підкреслила Саманта.

Водночас вона зазначила, що в обох палатах Конгресу більшість готова підтримати додаткове фінансування для України.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.