ГУР: Росіяни тримають у запасі близько 950 ракет великої дальності

Джерело: Вадим Скібіцький у коментарі РБК-Україна

Представник ГУР МО України Вадим Скібіцький розповів, що згідно з оцінкою розвідки, нині росіяни мають у запасі близько 950 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня з дальністю у понад 350 кілометрів.

Ми спостерігаємо тенденцію, що вони, як правило, намагаються тримати свої запаси на рівні не менше 900 ракет, ― пояснив Скібіцький.

Він додав, у квітні РФ планує виробити близько 40 ракет Х-101. Відтак прогнозується, що ворог зможе провести ще дві-три масовані атаки, після чого змушені будуть знову взяти деяку паузу для накопичення ракет та дронів. Водночас представник ГУР попередив, що окремі локальні обстріли можуть продовжуватись.

Окрім того, він описав ситуацію з російськими крилатими ракетами “Калібр”, які ворог майже не застосовує з осені 2023 року.

Агресор накопичує запас крилатих ракет 3М14 “Калібр” і має у своєму розпорядженні не менше 260 одиниць. Водночас в їхніх планах виробити 30 таких ракет у квітні цього року, ― пояснив Скібіцький.

Також він прокоментував ситуацію зі швидкісними ракетами, що летять з південного напрямку, зауваживши, що наразі складно визначити, чи це ракети “Циркон”, або ж модернізовані “Онікси”. Скібіцький додав, що запаси звичайних “Оніксів” в РФ становлять 440 одиниць.

Зауважимо, Росія все частіше використовує балістичні ракети, розташовані в тимчасово окупованому Криму, для ударів по Україні. Цю тактику обрано через складність збиття таких цілей українськими системами протиповітряної оборони (ППО).

Керівниця об’єднаного пресцентру Оперативного командування Південь Наталія Гуменюк пояснила, що ворог ставить перед собою завдання проникнути у глибші регіони України, а не обмежуватись прифронтовими районами. Це ставить під загрозу безпеку країни, оскільки такі ракети важко виявити та збити.

Гуменюк також наголосила, що в ЗСУ мають інформацію про кількість та рухи наземних балістичних ракет, і реагують на їхні маневри. Однак активність балістики призводить до сигналів повітряної тривоги.

Довідка.

3М22 “Циркон” — протикорабельна, заявлена як гіперзвукова крилата ракета, з гіперзвуковою повітряно-реактивною рушійною установкою. У росЗМІ заявляли, що дальність польоту “Циркона” становить до тисячі кілометрів. Ракета може летіти на висоті 30-40 кілометрів із максимальною швидкістю 11 тисяч км/год. Вага бойової частини “Циркону” становить 300-400 кілограм, довжина – 8-10 метрів.

Х-47М2 “Кинджал” — російська аеробалістична ракета з можливістю нести ядерний заряд. Після випробувань комплекс прийнятий на озброєння і з 1 грудня 2017 року став на бойове чергування на аеродромах Південного військового округу. Ракету, імовірно, створено на основі 9К720 “Іскандер-М”.

Балістична ракета “Іскандер” – переміщується по високій траєкторії висотою близько 100 км, свою ціль вона атакує згори на швидкості, як декларують у РФ, до 7500 км/год. Максимальна дальність ураження цілі балістичними ракетами з ОТРК “Іскандер-М” — не менше 500 км (оголошена публічно) і може сягати 700 км (за експертними оцінками).

“Калібр” — сімейство крилатих ракет, розроблених в ОКБ-8, РФ. Протикорабельна крилата ракета цього сімейства має кодове позначення НАТО SS-N-27 “Sizzler”, для ураження наземних цілей — SS-N-30. Переважно розроблялися як озброєння для підводних човнів та кораблів. Однак існують і варіанти пуску ракет з бойових літаків (Калібр-А) та наземних пускових установок. Згідно з інформацією з відкритих джерел, дальність стрільби ракетами Калібр по морських цілях досягає 375 км, а по наземних – 2 600 км. В експортній модифікації дальність польоту обмежується 300 км.

Х-101 — російська стратегічна крилата ракета класу “повітря-земля” з використанням технологій зниження радіолокаційної помітності. Ракети повітряного базування. Запускають їх із бомбардувальників Ту-95МС і Ту-160, що можуть перевозити по 8-12 ракет кожен. Дальність польоту – понад 5,5 тис. км, що дозволяє запускати Х-101 з акваторії Каспійського моря. Маса бойової частини – 400 кг, вага – до 2400 кг, максимальна швидкість – 900 км/год, дальність польоту – до 5500 км.

“Онікс” — радянська/російська надзвукова універсальна протикорабельна ракета середнього радіуса дії, призначена для боротьби з надводними військово-морськими угрупованнями та одиночними кораблями в умовах сильної вогневої та радіоелектронної протидії.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.