ГУР України причетне до ударів по території РФ за останні дні – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни
Головне управління військової розвідки (ГУР) України причетне до щонайменше одного з трьох ударів по території Росії 10-11 листопада.
За даними українського видання “Суспільне Крим” з посиланням на джерела в ГУР, відомо, що співробітники розвідки організували вибух на залізничних коліях у Рязанській області, що спричинило зірвання 19 вагонів вантажного поїзда рано вранці 11 листопада.
Як зауважили джерела, цей вибух може ускладнити постачання матеріально-технічного забезпечення російським військам у найближчий час. За словами одного з російських військових блогерів, потяг перевозив мінеральні добрива.
При цьому Московська залізниця пояснила, що ситуація не торкнулася пасажирських і приміських поїздів, додавши, що РЖД створила штаб для координації будь-яких збоїв, викликаних сходом з рейок. Своєю чергою, російське державне інформаційне агентство “Риа Новости” заявило, що сходження з рейок сталося через “втручання сторонніх осіб”.
Також у ніч на 11 листопада в Росії пролунали два вибухи: один на пороховому заводі поблизу Котовська в Тамбовській області, а інший – неподалік від Коломни в Московській області, де, нібито збитий дрон впав на будівлю ДП “Конструкторське бюро машинобудування”, яке займається виготовленням ракет “Кинджал” та “Іскандер”.
Речник ГУР, Андрій Юсов, 11 листопада зазначив, що не може офіційно ні підтвердити, ні спростувати інформацію про події в Росії, такі як вибух на пороховому заводі під Тамбовом або сходження потяга з рейок. Однак подібні акції будуть продовжуватися.
Українські посадовці також не коментували удар у Коломні. Однак, міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв’ю, опублікованому 11 листопада, заявив, що Україна відповість на російські удари по українській критичній інфраструктурі взимку взаємними ударами по російській енергетичній інфраструктурі, включаючи нафтогазову інфраструктуру.
- Сьогодні ввечері, 4 листопада, Збройні Сили України підтвердили, що завдали успішних ударів по морській та портовій інфраструктурі суднобудівного заводу “Залив” в тимчасово окупованому Криму в Керчі.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.