Хабар у $200 тисяч: на спробі підкупу САП та НАБУ викрито адвоката компанії «Міллер»

Джерело: пресслужба НАБУ

4 червня стало відомо про викриття адвоката одного зі столичних адвокатських об’єднань на пропозиції хабаря у 200 тисяч доларів прокурорам САП та детективам НАБУ у справі “Укренерго”.

На пропозиції надати хабар у розмірі 200 тисяч доларів викрили адвоката одного зі столичних адвокатських об’єднань.

Адвокат пропонував кошти прокурорам САП та детективам НАБУ за прийняття рішення про передачу кримінального провадження стосовно його підзахисного у справі щодо заволодіння електричною енергією ПрАТ “НЕК “Укренерго” та легалізації отриманих від її продажу коштів на суму 716 млн грн до іншого органу досудового розслідування.

Дії адвоката кваліфіковано за ч. 3 ст. 369 КК України.

Зауважується, що за рішенням слідчого судді ВАКС у присутності представників Ради адвокатів наразі проводяться обшуки на робочому місці адвоката і за місцем його проживання.

Своєю чергою, в юридичній компанії “Міллер” зазначили, що обшуки провели у адвоката Олексія Носова. Пресслужба повідомила, що компанія перебуває “у стані шоку”.

Сьогодні відбулися слідчі дії стосовно одного з адвокатів нашої компанії, Олексія Носова, за підозрою в нібито пропозиції неправомірної вигоди працівнику НАБУ в межах справи одного з клієнтів. Ми не підозрювали та не очікували такого від члена нашої команди навіть на рівні слідчої версії. Тому за рішенням команди компанія розриває будь-які відносини з Олексієм Носовим, відповідні юридичні дії ми реалізуємо найближчим часом, коли Олексій буде на звʼязку. Ми докладаємо всіх зусиль для встановлення істини та сприятимемо офіційному розслідуванню, – наголосили у повідомленні.

Також зауважили, що адвокати об’єднання, представники та члени команди не можуть і не будуть виступати захисниками підозрюваного “ані публічно, ані у межах кримінального провадження”.

У пресслужбі додали, що “прозорість, комплаєнтність, законність та відкритість” завжди були найвищими цінностями команди. І що належність до професії адвоката — не привілей, а “обов’язок слідувати цінностям та берегти репутацію”.

Тоді як український адвокат, засновник юридичної компанії “Міллер”, військовослужбовець ЗСУ, Масі Найєм з жалем сприйняв новину, однак, акцентував, що “закон має бути один для всіх”.

Джерело: Масі Найєм/Facebook

Як нагадали у Центрі протидії корупції, підозри у справі “Укренерго” отримали кілька осіб, зокрема й бізнес-партнер Коломойського Михайло Кіперман, котрого оголосили у розшук.

Розслідування у справі вже завершили і вона невдовзі потрапить до Вищого антикорсуду. У ЦПК припустили, що ймовірна зміна підслідності могла бути потрібна для того, щоб запобігти передачі справи до ВАКС.

У 2019 році Носов став асоційованим партнером компанії. Він керував практикою захисту в кримінальних провадженнях.

Джерело: юридична компанія “Міллер”/ Facebook

З 2009 по 2013 рік навчався у Київському Університеті Права НАН України, після чого вступив до Національної Академії Прокуратури України, яку успішно закінчив у 2014 році.

Вже з липня 2014 працював в органах прокуратури, на посаді прокурора.

Як зазначалося, Носов має “значний досвід процесуального керівництва, досудового розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень різного ступеня тяжкості”.

У Міноборони опублікували покрову інструкцію, як отримати статус учасника бойових дій (УБД) після запроваджених основних змін.

Тимчасова президентка Колумбійського університету Катріна Армстронг пішла у відставку через тиждень після того, як вона погодилася на значні зміни на тлі конфлікту з адміністрацією президента США Дональда Трампа за федеральне фінансування.

Конгресвумен від Республіканської партії Вікторію Спартц освистав натовп виборців у штаті Індіана через нещодавній скандал у чаті Signal, коли високопосадовці адміністрації президента США Дональда Трампа випадково включили журналіста в обговорення планів атаки на Ємен.

В Англії відсвяткували день народження кішки Міллі. Її власник Леслі Грінгоу називає улюбленицю “найстарішою кішкою у світі” і стверджує, що їй виповнилось 30 років.

Шведського журналіста Кая Йоакима Медіна, який перебував у Туреччині для висвітлення протестів проти арешту мера Стамбула Екрема Імамоглу, затримали за звинуваченням у тероризмі.