Хакери атакували сервери міноборони Великої Британії, отримавши доступ до бази даних армії
За інформацією ЗМІ, невідомі хакери атакували сервери міноборони Великої Британії та отримали доступ до особистих даних військовослужбовців британської армії. Імовірно, за атакою стоїть Китай.
У ЗМІ зазначають, що сьогодні британським депутатам повідомлять про масовий витік даних щодо британських армійців.
Уряд не називає країну, причетну до атаки, проте у ЗМІ наголошують, що, найімовірніше, мовиться про Китай. Хакери здійснили кібератаку на систему оплати праці чинних військовослужбовців і деяких ветеранів: вони заволоділи переважно іменами та банківськими реквізитами.
Попри це зарплати військовим цього місця будуть виплачені вчасно.
Тобіас Еллвуд, член парламенту від Консервативної партії та колишній військовий, сказав Sky News, що Китай, “ймовірно, дивився на фінансово вразливі верстви населення з метою, щоб їх можна було примусити в обмін на готівку”.
Про злом бази з особистими даними військовослужбовців та співробітників британського Міністерства оборони повідомляє також BBC.
В агентстві зауважили, що не знають, яка країна стоїться за атакою, проте підтверджують, що було зламано систему, де зберігаються зарплатні відомості та номери банківських рахунків військових. У невеликій кількості випадків може йтися і про домашні адреси.
- У міністерстві закордонних справ Чехії заявили, що країна стала об’єктом “десятка” кібератак, здійснених російською групою APT28, також відомою як Fancy Bear, яка пов’язана з російською військовою розвідкою ГРУ.
- На початку лютого 2024 року російські хакери намагалися зайти в електронні системи Збройних сил Литви. Одначе, цю спробу помітили та зупинили, витоку даних не відбулося.
Над трьома військовими базами у Великій Британії зафіксували польоти кількох невідомих безпілотників, повідомили представники військово-повітряних сил США.
У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали групового удару по позиціях зенітного ракетного дивізіону 1490 зенітного ракетного полку 6 армії РФ на території Курської області.
Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, зокрема, лише до 70 тисяч — у тимчасово окупований Маріуполь.
24 листопада Міністерство оборони Литви повідомило про передачу Україні нової партії військової допомоги.
Чехія не планує продовжувати виключення ЄС, котре дозволяє імпортувати дизельне пальне та інші нафтопродукти РФ, повідомило Міністерство промисловості та торгівлі.