Хакери отримали доступ до техдокументації російського додатка для військових

Джерело: Центр національного спротиву

Активісти “Кіберспротиву” представили документацію щодо автоматизованої системи керування (АСУ) під назвою “рєпєй”, який є російським аналогом українського додатка для військових “Кропива”.

Фото: Центр національного спротиву

Насамперед слід зазначити, що українську систему управління тактичною ланкою “Кропива” було розроблено у 2014 році. Вона дозволяє координувати дії підрозділів, обмінюватися даними та використовувати карти місцевості з врахуванням ландшафту.

Фото: Центр національного спротиву

Підполковник Юрій Вішняков з Росгвардії, який є членом Організаційного відділення Сил спеціального призначення Росгвардії, вирішив допомогти Силам Оборони, надаючи їм доступ до російського аналога “рєпєй”. 

“Що ж, констатуємо, розробники країни-агресора не формулюють власних концепцій АСУ. Це прирікає агресора на “наздоганяючу стратегію” в царині тактичних та оперативно-тактичних АСУ, в рамках якої агресор буде постійно відставати від України: поки зусилля спрямовуються на копіювання трофейних зразків, наші розробники будуть вводити в дію нові”, – зазначили у Центрі національного спротиву.

Відтак зазначили, що росіяни можуть відмовитися від “рєпєй”, оскільки підполковник Вішняков надав Силам Оборони усю документацію та доступ до програми.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.