Хакери отримали доступ до техдокументації російського додатка для військових
Джерело: Центр національного спротиву
Активісти “Кіберспротиву” представили документацію щодо автоматизованої системи керування (АСУ) під назвою “рєпєй”, який є російським аналогом українського додатка для військових “Кропива”.
Насамперед слід зазначити, що українську систему управління тактичною ланкою “Кропива” було розроблено у 2014 році. Вона дозволяє координувати дії підрозділів, обмінюватися даними та використовувати карти місцевості з врахуванням ландшафту.
Підполковник Юрій Вішняков з Росгвардії, який є членом Організаційного відділення Сил спеціального призначення Росгвардії, вирішив допомогти Силам Оборони, надаючи їм доступ до російського аналога “рєпєй”.
“Що ж, констатуємо, розробники країни-агресора не формулюють власних концепцій АСУ. Це прирікає агресора на “наздоганяючу стратегію” в царині тактичних та оперативно-тактичних АСУ, в рамках якої агресор буде постійно відставати від України: поки зусилля спрямовуються на копіювання трофейних зразків, наші розробники будуть вводити в дію нові”, – зазначили у Центрі національного спротиву.
Відтак зазначили, що росіяни можуть відмовитися від “рєпєй”, оскільки підполковник Вішняков надав Силам Оборони усю документацію та доступ до програми.
- Хакерське угрупування АРТ28, яке пов’язують зі спецслужбами РФ, намагалося атакувати об’єкт критичної енергетичної інфраструктури України.
- Хакери, яких підозрюють у роботі на російську розвідку, націлили на десятки дипломатів у посольствах в Україні фальшиву рекламу вживаних автомобілів, намагаючись зламати їхні комп’ютери.
- 26 серпня повідомили, що Агентство внутрішньої безпеки Польщі (ABW) та поліція розслідують ймовірну хакерську атаку на державну залізницю, яка вночі дестабілізувала рух на північному заході країни.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.