Хакери з КНДР вкрали криптовалюти на $3 млрд і витратили їх на ядерну програму

Джерело: звіт Microsoft

З 2017 року хакери з Північної Кореї викрали криптовалюти на суму близько $3 млрд, якими вони фінансують ядерні і ракетні програми КНДР.

Минулого року вкрадено майже третину цієї суми, що допомогло профінансувати понад половину ядерних розробок.

Microsoft викрила кілька нових північнокорейських хакерських груп, які націлювалися на криптовалютні організації, зокрема Jade Sleet, Sapphire Sleet та Citrine Sleet.

У звіті зазначається, що Північна Корея може створювати програми-вимагачі. Зокрема, група Moonstone Sleet, виявлена у травні 2024 року, розробила програму FakePenny, яка використовувалася проти організацій в аерокосмічній та оборонній галузях. Аналітики Microsoft вважають, що нові хакерські групи свідчать про розширення участі КНДР у діяльності програм-вимагачів для зміцнення фінансових ресурсів і просування своїх стратегічних інтересів.

Глава РФ Володимир Путін визнав черги на АЗС та дефіцит окремих марок бензину, попри максимальне завантаження нафтопереробних заводів та використання накопичених резервів.

Іракська влада провела серію антикорупційних рейдів перед очікуваним візитом прем’єра Алі аль-Заїді до Вашингтона. За даними держмедіа, серед затриманих – депутати, посадовці та щонайменше один представник Міністерства нафти.

Президент Сербії Александар Вучич заявив про відновлення строкової військової служби з березня 2027 року. За його словами, це зміцнить обороноздатність країни та підвищить рівень підготовки молоді.

У сербському місті Кралєво очікують тисячі протестувальників після заяви президента Александра Вучича про готовність піти з посади. Його відставка має відкрити шлях до дострокових президентських і парламентських виборів.

З початку червня громадяни низки країн, котрі РФ вважає “недружніми”, постали перед заморожуванням вкладів у російських банках.