Хакери з КНДР вкрали криптовалюти на $3 млрд і витратили їх на ядерну програму

Джерело: звіт Microsoft

З 2017 року хакери з Північної Кореї викрали криптовалюти на суму близько $3 млрд, якими вони фінансують ядерні і ракетні програми КНДР.

Минулого року вкрадено майже третину цієї суми, що допомогло профінансувати понад половину ядерних розробок.

Microsoft викрила кілька нових північнокорейських хакерських груп, які націлювалися на криптовалютні організації, зокрема Jade Sleet, Sapphire Sleet та Citrine Sleet.

У звіті зазначається, що Північна Корея може створювати програми-вимагачі. Зокрема, група Moonstone Sleet, виявлена у травні 2024 року, розробила програму FakePenny, яка використовувалася проти організацій в аерокосмічній та оборонній галузях. Аналітики Microsoft вважають, що нові хакерські групи свідчать про розширення участі КНДР у діяльності програм-вимагачів для зміцнення фінансових ресурсів і просування своїх стратегічних інтересів.

Турецька влада затримала 209 осіб під час антитерористичних операцій. Це сталось через день після того, як Анкара запровадила обмеження на публічні зібрання напередодні саміту НАТО 7-8 липня.

Росія нарощує експорт сирої нафти на тлі українських ударів по нафтопереробній інфраструктурі, котрі суттєво знижують внутрішні можливості переробки.

Україна за пів року виконала лише 15% плану реформ у сфері верховенства права та боротьби з корупцією, який сама погодила з ЄС. Експерти попереджають, що без швидкого прогресу Київ може створити собі серйозні перешкоди на шляху до членства.

У США розпочалося клінічне випробування генної терапії, яка має перевірити можливість часткового “омолодження” старих клітин для лікування глаукоми. Перший учасник уже отримав експериментальне лікування, повідомила біотехнологічна компанія Life Biosciences з Бостона.

В Рівненській області працівники поліції оштрафували чоловіка, який побив собаку. Це потрапило на відео.