Хакери з КНДР вкрали криптовалюти на $3 млрд і витратили їх на ядерну програму

Джерело: звіт Microsoft

З 2017 року хакери з Північної Кореї викрали криптовалюти на суму близько $3 млрд, якими вони фінансують ядерні і ракетні програми КНДР.

Минулого року вкрадено майже третину цієї суми, що допомогло профінансувати понад половину ядерних розробок.

Microsoft викрила кілька нових північнокорейських хакерських груп, які націлювалися на криптовалютні організації, зокрема Jade Sleet, Sapphire Sleet та Citrine Sleet.

У звіті зазначається, що Північна Корея може створювати програми-вимагачі. Зокрема, група Moonstone Sleet, виявлена у травні 2024 року, розробила програму FakePenny, яка використовувалася проти організацій в аерокосмічній та оборонній галузях. Аналітики Microsoft вважають, що нові хакерські групи свідчать про розширення участі КНДР у діяльності програм-вимагачів для зміцнення фінансових ресурсів і просування своїх стратегічних інтересів.

Талібан наказав заборонити державним службовцям по всьому Афганістану використовувати смартфони.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.

Американські спецпризначенці під час навчань на Філіппінах уперше в Індо-Тихоокеанському регіоні застосували морські дрони сімейства Magura, розроблені в Україні. Дрони уразили списане судно-мішень, продемонструвавши технологію, яку Україна вже використовувала проти російського Чорноморського флоту.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Білорусь пів впливом Росії завершує будівництво інфраструктури вздовж кордону з Україною.

Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.