Хакери з КНДР вкрали криптовалюти на $3 млрд і витратили їх на ядерну програму

Джерело: звіт Microsoft

З 2017 року хакери з Північної Кореї викрали криптовалюти на суму близько $3 млрд, якими вони фінансують ядерні і ракетні програми КНДР.

Минулого року вкрадено майже третину цієї суми, що допомогло профінансувати понад половину ядерних розробок.

Microsoft викрила кілька нових північнокорейських хакерських груп, які націлювалися на криптовалютні організації, зокрема Jade Sleet, Sapphire Sleet та Citrine Sleet.

У звіті зазначається, що Північна Корея може створювати програми-вимагачі. Зокрема, група Moonstone Sleet, виявлена у травні 2024 року, розробила програму FakePenny, яка використовувалася проти організацій в аерокосмічній та оборонній галузях. Аналітики Microsoft вважають, що нові хакерські групи свідчать про розширення участі КНДР у діяльності програм-вимагачів для зміцнення фінансових ресурсів і просування своїх стратегічних інтересів.

У Кривому Розі збільшилась кількість жертв російської ракетної атаки по місту 23 червня.

Унаслідок нічної атаки РФ по Дніпропетровщині поранень зазнало двоє осіб.

Триває 1582-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.

24 червня в Україні відзначається одне з найстаріших народних свят – Івана Купала, яке за новою редакцією церковного календаря збігається з Різдвом пророка Івана Хрестителя. У світі – Міжнародний день феї, а в низці країн – національні свята.

За даними синоптиків у середу, 24 червня, частину областей накриє негода.