Хакери з КНДР вкрали криптовалюти на $3 млрд і витратили їх на ядерну програму
Джерело: звіт Microsoft
З 2017 року хакери з Північної Кореї викрали криптовалюти на суму близько $3 млрд, якими вони фінансують ядерні і ракетні програми КНДР.
Минулого року вкрадено майже третину цієї суми, що допомогло профінансувати понад половину ядерних розробок.
Microsoft викрила кілька нових північнокорейських хакерських груп, які націлювалися на криптовалютні організації, зокрема Jade Sleet, Sapphire Sleet та Citrine Sleet.
У звіті зазначається, що Північна Корея може створювати програми-вимагачі. Зокрема, група Moonstone Sleet, виявлена у травні 2024 року, розробила програму FakePenny, яка використовувалася проти організацій в аерокосмічній та оборонній галузях. Аналітики Microsoft вважають, що нові хакерські групи свідчать про розширення участі КНДР у діяльності програм-вимагачів для зміцнення фінансових ресурсів і просування своїх стратегічних інтересів.
- Хакерське угруповання Konni, пов’язане з підконтрольною Північній Кореї Kimsuky, провело кілька кібератак на російські держустанови, свідчить звіт південнокорейської компанії Genians.
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий повідомив про звільнення чотирьох українських моряків, яких у квітні затримав Корпус вартових ісламської революції.
Унаслідок російської атаки по Нікополю на Дніпропетровщині, що сталася 23 червня, загинула 52-річна працівниця кіоску Ірина Коняєва.
Тайвань скорочує час реагування на можливий напад Китаю та перевіряє готовність армії до негайного переходу до бойових дій, заявив міністр оборони країни Веллінгтон Ку.
Ексміністра охорони навколишнього природного середовища часів експрезидента Віктора Януковича підозрюють у заволодінні понад 5,6 млн грн державного гранту.
Індія різко збільшила закупівлі російської нафти та вугілля після загострення конфлікту довкола Ірану, котрий вже спричинив перебої у постачанні енергоносіїв і зростання цін на світових ринках.