ХАМАС оприлюднив перше відео з захопленою в Ізраїлі заручницею
Джерело: CNN
Палестинське угруповання ХАМАС опублікувало перше відео із заручницею, яку вони захопили під час атаки на Ізраїль.
На відео бойовиків – 21-річна Мія Шем, яка має французьке та ізраїльске громадянства. На кадрах вона виглядає блідою, проте сидить рівно, з високо піднятою головою.
За словами дівчини, під час атаки ХАМАСу вона зазнала поранень. Бойовики відвезли її до сектору Гази. На відео вона також благає, аби її повернули додому.
На задньому плану відео з заручницею було чутно гуркіт. Відео опубліковано ввечері 16 жовтня.
Вже вранці 17 жовтня матір Шеми у Тель-Авіві закликала уряд і світових лідерів повернути її дочку додому.
“Я благаю світ повернути мою дитину додому, вона лише пішла на святкову вечірку, щоб трохи повеселитися, а тепер вона – в Газі, і вона не одна”, – сказала матір заручниці.
Шарф Шем сказала, що до публікації відео не знала, жива чи мертва її донька, і все, що вона знала, це те, що її могли викрасти. Мати Шем розповіла, що вірить, що стійкість доньки допоможе їй вижити.
CNN не може незалежно перевірити, де і коли було знято відео Шем, і в якому стані вона на цей час.
Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що повідомила родину Шем про її викрадення минулого тижня і зараз підтримує з ними зв’язок.
Представниця ЦАХАЛу майор Ліббі Вайс сказала, що оприлюднення відео є “ще одним способом ХАМАСу вести психологічну війну” проти цивільного населення Ізраїлю.
Досі невідомо, скільки заручників утримується в Газі. Речник військового крила ХАМАСу, Бригад Аль-Касама, заявив у відеозаяві, що їх кількість становить щонайменше 200-250.
Прессекретар Абу Обайда сказав, що бригади Аль-Касама утримували близько 200 заручників, а решту утримували інші бойовики в Газі, додавши, що вони не можуть визначити точну кількість заручників у смузі на даному етапі через постійні бомбардування Ізраїлем.
ЦАХАЛ невпинно завдає ударів по Газі – авіаударами та артилерією – після смертоносної терористичної атаки ХАМАСу. Палестинське інформаційне агентство WAFA напередодні повідомило, що в Газі вбито понад 2800 осіб.
Раніше в понеділок ізраїльські військові заявили, що щонайменше 199 осіб перебувають у заручниках у Газі. ЦАХАЛ заявив, що використовує “всі розвідувальні та оперативні засоби для повернення викрадених”, і що “ХАМАС намагається представити себе як гуманітарну організацію, водночас діючи як огидна терористична організація, відповідальна за вбивства та викрадення немовлят, жінок, дітей і людей похилого віку”.
Тим часом Абу Обайда заявив, що 22 ізраїльських заручників у Газі вбито під час авіаударів ЦАХАЛу. Серед них – ізраїльський художник, який, за його словами, загинув у суботу. CNN не може незалежно перевірити ці заяви.
Абу Обайда додав, що бригади Аль-Касама звільнять заручників, які мають іноземне громадянство, коли “виникне така можливість на місці”, і сказав, що Аль-Касам “зобов’язаний” захищати їх.
- 16 жовтня кардинал П’єрбаттіста Піццабалла, патріарх Єрусалима, заявив, що готовий обміняти себе на ізраїльських дітей, яких взяли у заручники бойовики ХАМАСу та нині утримують у секторі Гази.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган веде переговори з бойовиками палестинського ісламістського руху ХАМАС про звільнення ізраїльських заручників.
- 11 жовтня Папа Римський Франциск у своєму найрішучішому коментарі з початку конфлікту на Близькому Сході закликав звільнити всіх заручників, захоплених бойовиками ХАМАСу, і заявив, що Ізраїль має право захищатися.
Через понад три роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну енергетична безпека Європи залишається вразливою. Під час кризи 2022–2023 років США частково заповнили дефіцит постачання, надавши скраплений газ. Але нині, з огляду на торгові амбіції Дональда Трампа, який використовує енергоресурси як інструмент тиску, бізнес у ЄС побоюється нової залежності — вже від США.
Історія Інтернаціональних легіонів оборони України налічує більше трьох років, складається з тисяч бойових зіткнень, сотень складних місій, участі у звільненні десятків населених пунктів, щоденної бойової роботи і багатьох яскравих перемог. Інтернаціональні легіони оборони України діють у формі окремих батальйонів, що підпорядковуються Командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України. За цей час у лавах Інтернаціональних легіонів пліч-о-пліч з українцями воювали проти російських загарбників представники більш ніж 75 країн світу.
Північна Корея, ймовірно, зводить найбільший та найсучасніший військовий корабель у своїй історії — про це свідчать супутникові знімки, зроблені 6 квітня компаніями Maxar Technologies і Planet Labs. Судно будується на верфі у Нампо, на західному узбережжі країни, приблизно за 60 км від Пхеньяна.
Як стверджують в журналі Health, деякі міфи щодо харчування можуть бути не лише застарілими, а й шкідливими для вашого здоров’я.
Центральне розвідувальне управління США оприлюднило документ, в якому йдеться про напад інопланетян на радянських військових, що стався у 1989 або 1990 році.