Харківський театр ім. Шевченка став одним із переможців грантової програми Німеччини

Джерело: Харківська обласна військова адміністрація

Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Шевченка став одним із переможців грантової програми Німеччини та отримає 25 тисяч євро на реалізацію проєкту “Шевченко 2.0”.

“Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Шевченка готується до нового проєкту: “Шевченко 2.0”. Його реалізують завдяки перемозі в грантовій програмі “Стабілізаційний фонд культури та освіти 2023 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut”, – розповіли у Харківській ОВА.

Загалом на грант було подано близько 550 заявок зі всієї України. Переможцями оголошено близько 60 проєктів, серед яких – проєкт театру Шевченка. Він став єдиним переможцем цієї програми із харківських державних і комунальних закладів. Сума гранту – 25 тисяч євро.

У театрі розповіли, що музичну виставу буде створено в сучасній театральній, візуальній та аудіальній естетиці за спеціально написаним лібрето.

“Виставу буде створено на базі та за участі трупи Харківського театру ім. Шевченка, до складу постановчої групи також увійдуть незалежні митці з Харкова та Києва: драматург Дмитро Терновий, автор поетичної адаптації Борис Гриньов, режисер Олександр Ковшун, художник Костянтин Пономарьов, виконавець головної ролі – співак EL Kravchuk”, – повідомили автори проєкту.

Наразі триває процес створення усіх компонентів майбутньої вистави: написання лібрето, створення ескізів та виготовлення декорацій, костюмів, відеоряду й здійснення музичного продакшну.

Прем’єра вистави має відбутися до завершення сезону 2023/2024.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.