Харківський театр ім. Шевченка став одним із переможців грантової програми Німеччини

Джерело: Харківська обласна військова адміністрація

Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Шевченка став одним із переможців грантової програми Німеччини та отримає 25 тисяч євро на реалізацію проєкту “Шевченко 2.0”.

“Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Шевченка готується до нового проєкту: “Шевченко 2.0”. Його реалізують завдяки перемозі в грантовій програмі “Стабілізаційний фонд культури та освіти 2023 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut”, – розповіли у Харківській ОВА.

Загалом на грант було подано близько 550 заявок зі всієї України. Переможцями оголошено близько 60 проєктів, серед яких – проєкт театру Шевченка. Він став єдиним переможцем цієї програми із харківських державних і комунальних закладів. Сума гранту – 25 тисяч євро.

У театрі розповіли, що музичну виставу буде створено в сучасній театральній, візуальній та аудіальній естетиці за спеціально написаним лібрето.

“Виставу буде створено на базі та за участі трупи Харківського театру ім. Шевченка, до складу постановчої групи також увійдуть незалежні митці з Харкова та Києва: драматург Дмитро Терновий, автор поетичної адаптації Борис Гриньов, режисер Олександр Ковшун, художник Костянтин Пономарьов, виконавець головної ролі – співак EL Kravchuk”, – повідомили автори проєкту.

Наразі триває процес створення усіх компонентів майбутньої вистави: написання лібрето, створення ескізів та виготовлення декорацій, костюмів, відеоряду й здійснення музичного продакшну.

Прем’єра вистави має відбутися до завершення сезону 2023/2024.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.