«Хезболла» випустила з території Лівану по Ізраїлю понад 100 ракет

Джерело: The Times of Israel

Як повідомили в армії Ізраїлю, за кілька годин “Хезболла” випустила близько 115 ракет у бік цивільних районів на півночі Ізраїлю. Ізраїльські військові негайно завдали ударів у відповідь.

Згідно з даними служби порятунку, в Ізраїлі четверо осіб отримали поранення від уламків. Командування тилу ізраїльської армії розпорядилося закрити школи та інші заклади освіти на півночі країни до ранку понеділка.

На день раніше Ізраїль атакував кілька цілей на півдні Лівану після того, як виявив підготовку “Хезболли” до обстрілу ізраїльської території. Атаки ЦАХАЛ були спрямовані на ракетні установки “Хезболли” та інші військові об’єкти.

Протягом дня Ізраїль атакував 180 об’єктів “Хезболли” на півдні Лівану. Під час цих атак було знищено, зокрема, тисячі готових до використання установок для запуску ракет Ізраїлем, повідомили в ЦАХАЛ.

У п’ятницю ізраїльська армія завдала удару по передмістях столиці Лівану — Бейруту, внаслідок якого ліквідували 16 членів “Хезболли”, включаючи кількох високопоставлених командирів.

З 16 загиблих, як повідомив представник ізраїльської армії, 12 осіб були членами керівництва “Хезболли”.

Додамо, у Лівані двічі за останні дні відбулась масова серія вибухів засобів зв’язку. Спершу, 17 вересня, одночасно вибухнули кілька тисяч пейджерів, якими користувались бойовики угрупування Хезболла.

Вже 18 вересня у країні відбулась нова серія вибухів. Цього разу вибухали рації та радіоприймачі, які також використовує “Хезболла”. Зазначається, що їх придбали приблизно тоді ж, коли і пейджери.

Ймовірно, за цією спецоперацією стоїть Моссад – зовнішня розвідувальна служба Ізраїлю.

ЗМІ, з посиланням на джерела в американській розвідці повідомляють, що Ізраїль щонайменше 15 років готував операцію з вибухів засобів зв’язку бойовиків у Лівані.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.

З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.

Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.

Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації  президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.