Християни східного обряду святкують Трійцю

Джерело: Букви
У неділю, 23 червня, християни східного обряду святкують День Святої Трійці або П’ятидесятницю.
Свято завжди відзначається у неділю сьомого тижня після Великодня та вважається одним із найбільших.
Воно зветься Трійцею, тому що цього дня Господь уперше проявився в усіх своїх іпостасях – як Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий. У православних храмах на Трійцю виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб у році: підлогу храму устеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають гілками дерев. На всенощній уперше за 50 днів після Великодня лунає молитва, звернена до Святого Духа: “Царю Небесний, Утішителю, Душе істини…”.
За традицією, напередодні П’ятидесятниці, в суботу, християни вшановують пам’ять спочилих родичів. Ця субота зветься Троїцькою батьківською суботою. У понеділок святкують День Святого Духа.
У народі на Трійцю будинок прикрашають лепехою. Цього дня прийнято відвідувати родичів та друзів, а на стіл потрібно ставити щедре частування. Головною стравою вважається коровай.
Тиждень після Трійці називається седмицею першою після П’ятидесятниці, і під час нього не постують.
В Україні Трійця є офіційним державним святом.
- 23 червня відзначається Всесвітній день інформаторів, Міжнародний Олімпійський день, День державної служби ООН, Міжнародний день жінок в інженерії. У церковному календарі – Свята Трійця.
Україна отримала дев’ятий транш від Міжнародного валютного фонду на суму 500 млн доларів на покриття пріоритетних бюджетних потреб.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
Пані мер міста Віголтінген у Швейцарії Франка Буркхардт у статті для місцевого видання SVP заявила про зростаючі проблеми, пов’язані з поведінкою частини українських переселенців. За її словами, деякі з них виявляють неповагу до місцевої влади та відмовляються докладати зусиль для інтеграції.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.