Християни східного обряду святкують Великдень

Джерело: Букви
У неділю, 5 травня, православні та греко-католики відзначають Великдень або Воскресіння Христове.
Великдень вважається найголовнішим християнським святом усього богослужебного року.
За Євангеліями, після того, як Ісус прийшов до Єрусалима, був зраджений і страчений на хресті, а потім похований у печері відданими учнями, Він воскрес. Недільного дня, прийшовши до Його гробу, жінки-мироносиці виявили, що місце поховання порожнє. Натомість побачили ангела, який сповістив їм, що Ісус воскрес. Невдовзі одній із них явився Христос, якого вона сприйняла спочатку за садівника, і сказав про своє воскресіння.
Великдень – перехідне свято, тому його дату для кожного року вираховують за місячно-сонячним календарем.
Святкування Великодня у західних і східних християн майже не відрізняються в основних принципах, однак дата різниться. Цьогоріч західні християни зустрічали Воскресіння Христове 31 березня.
Різниця у даті святкування Великодня католиків і православних пояснюється тим, від якої дати відраховується перший весняний повний місяць. Православні відраховують дату Великодня від дати рівнодення за юліанським календарем. Тоді як католики і протестанти вираховують дату від астрономічного рівнодення. Відповідно, різниця впливає на дату відрахунку рівнодення.
Великодні прикмети
- Якщо людина бачить світанок у Великодній ранок, то до в її дім постукає удача
- Добрий знак, коли в ніч на Великдень насниться померлий родич. Це провісник того, що в цьому році сім’я буде здорова
- Якщо в перший день Великодня погода погана, то врожай цього року буде хорошим
- На другий день свята ясна погода – літо буде дощове
- У великодню ніч ясне зоряне небо – чекайте заморозків
- На Великдень небо похмуре – літо не буде теплим
Великодні звичаї
- Щоб захистити дитину від пристріту і негараздів, протягом всього великоднього тижня, починаючи з неділі, мати давала дитині натщесерце шматочок освяченої паски.
- Щоб протягом року в родині був мир і лад, першу пасхальну трапезу в неділю необхідно починати з сім’єю в повному складі. Обов’язково кожен член сім’ї повинен з’їсти шматочок освяченої паски і шматочок освяченого яйця.
- На Великдень треба обов’язково подати милостиню жебракові, якщо хочете в поточному році забезпечити фінансову стабільність.
- Щоб урожай цього року не постраждав від злив, наші предки закопували в землю шкаралупу крашанок
Великодні заборони
- На Великдень не можна займатися домашньою роботою – з клопотами піде щастя
- Освячені продукти не можна викидати, їх потрібно з’їсти за святковим столом, поділитися з рідними та сусідами або роздати бідним
- Гріх проливати кров тварин протягом Світлого тижня
Як повідомляли Букви, в суботу, 4 травня, українці освятили паску та великодні кошики у храмах. Зокрема, кияни відвідали Києво-Печерську лавру та Володимирський собор.
- В неділю, 5 травня, християни східного обряду святкуватимуть Великдень. Однак в Україні діятиме комендантська година й попередньо скасовувати її не будуть у жодній з областей.
- Синоптики повідомили, якою буде погода в Україні на свято Великодня. У західних регіонах, а також на Житомирщині, Київщині, Вінниччині, Чернігівщині, Одещині та у Криму – хмарно з проясненням, тоді як у решті областей очікується сонячна погода.
Президент Володимир Зеленський повідомив анонсував кілька етапів обмінів полоненими у рамках домовленостей, досягнутих під час другої зустрічі з російською делегацією у Стамбулі.
Україна та Франція узгодили створення нового фонду підтримки критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України із цільовим обсягом фінансування у 200 мільйонів євро.
21 липня, у межах засідання у форматі “Рамштайн” міністр оборони Денис Шмигаль визначив та передав партнерам три ключові запити щодо озброєння.
Міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро прибув до України з робочим візитом.
У ніч на 21 липня Росія атакувала Київ дронами “Шахед” і ракетами, внаслідок чого загинула щонайменше одна особа.