Хусити помилково націлилися на танкер з російською нафтою
Джерело: Reuters
В п’ятницю, 12 січня, під час ракетної атаки біля Ємену хусити помилково націлилися на танкер, що перевозив російську нафту.
Британське агентство морських торгових операцій (UKMTO) повідомило, що отримали повідомлення про випущену ракету.
“Капітан повідомив, що ракета впала у воду за 400-500 метрів, а за нею йшли три невеликих судна”, – йдеться в повідомленні.
В UKMTO додають, що постраждалих і пошкоджень немає.
Британська морська охоронна компанія Ambrey повідомила, що це вже другий танкер з російською нафтою, який помилково обстріляли хусити.
- Сили Сполучених Штатів та Великої Британії почали удари по об’єктах хуситів у Ємені.
- США та Велика Британія, спільно з союзниками, атакували понад 60 об’єктів хуситів на території Ємену.
- 3 грудня американський військовий корабель і кілька комерційних суден зазнали нападу в Червоному морі, повідомив Пентагон. Згодом єменські бойовики Хуті заявили про напади на два кораблі, які вони назвали пов’язаними з Ізраїлем, одначе, не визнали, що ціллю був корабель ВМС США.
- У жовтні 2023 року Збройні сили Саудівської Аравії перейшли в стан підвищеної бойової готовності після зіткнень з єменськими повстанцями-хуситами, яких підтримує Іран, що також намагалися запустити ракету над королівством у бік Ізраїлю, повідомляють джерела, знайомі з ситуацією.
Аналітик OSINTtechnical повідомив, що французькі та британські сили провели масштабну операцію над західною частиною Чорного моря.
З бібліотеки Військово-морської академії США зникли сотні книг за вказівкою офісу міністра оборони Піта Гегсета. Це призвело до вилучення книг, що критикують расизм, при цьому збережено томи, які підтримують ідеї білої расової переваги.
В Херсоні російські окупанти атакували з дрона авто волонтерів. Водій загинув, ще двоє чоловіків поранені.
Журналістка “Новинарні” Анастасія Федченко, у якої в січні цього року загинув на війні чоловік Андрій Кузьменко, розкритикувала реакцію президента Володимира Зеленського на загибель пілота F-16 Павла Іванова.
Міністри фінансів ЄС висловили зацікавленість ідеєю створення спільного оборонного фонду, який би купував і володів оборонним обладнанням, але деякі з них також заявили, що ЄС повинен спочатку розглянути наявні варіанти фінансування, перш ніж створювати нові.