Ідея Трампа зробити главою Пентагону ведучого Fox News викликала резонанс серед військових

Джерело: AP

Обраний президент Дональд Трамп викликав резонанс у військових колах своїм рішенням висунути на посаду міністра оборони ведучого Fox News Піта Хегсета. Такий вибір, який здивував і навіть занепокоїв Пентагон, передбачає призначення особи з мінімальним досвідом у сфері оборони на керівництво найбільшою армією світу.

Багато політиків у Вашингтоні не очікували, що Трамп відмовиться від традиційних кандидатів на цю посаду й обере популярного серед консерваторів офіцера Національної гвардії та телеведучого програми “Fox & Friends”. Трамп вважає, що Хегсет буде “жорстким, розумним і щирим прихильником політики “Америка перш за все”.

Низка експертів висловила сумніви в компетентності Хегсета на посаді глави Пентагону. Той не має значного досвіду на керівних посадах у національній безпеці, що може ускладнити його затвердження Сенатом.

Наприклад, конгресмен Адам Сміт, демократ із Комітету Палати представників з питань збройних сил, заявив, що керівництво Пентагоном вимагає навичок, яких може бракувати Хегсету. За словами старшого радника Центру стратегічних і міжнародних досліджень Марка Канчіана, Трамп, можливо, шукав людину, яка проявлятиме лояльність, а не суперечитиме його політиці.

Хегсет відкрито ставив під сумнів доцільність участі жінок у бойових діях. Він стверджував, що це може негативно впливати на боєздатність підрозділів. Також він підтримував ідею помилування військовослужбовців, звинувачених у воєнних злочинах.

У червні на мітингу Трамп навіть заявив, що “пробуджені речі зникнуть протягом 24 годин” після його обрання, що відображає як його погляди, так і підтримку ідей Хегсета.

Призначення Хегсета потребує затвердження Сенатом, де реакція республіканців поки що стримана. Сенатор Північної Кароліни Том Тілліс назвав вибір “цікавим”. Сенатор від Індіани Тодд Янг зазначив, що йому мало відомо про погляди Хегсета, але він “чекає, щоб дізнатися більше”. Джон Хувен із Північної Дакоти припустив, що близькість Хегсета до Трампа й лояльність до його поглядів відіграли вирішальну роль у його виборі.

Серед інших потенційних кандидатів, які могли обійняти цю посаду, були представник Майк Роджерс, сенатор Джоні Ернст і Роберт Вілкі, колишній голова Департаменту у справах ветеранів. Проте Трамп зупинив свій вибір на Хегсеті, який, за його словами, буде “мужнім і патріотичним поборником нашої політики “Мир через силу”.

У разі призначення Хегсет матиме справу з низкою міжнародних криз, зокрема війнами на Близькому Сході, протистоянням із Росією та Північною Кореєю, а також зростаючою конкуренцією з Китаєм. Водночас йому доведеться розв’язувати питання модернізації систем протиракетної та ядерної оборони США. Ще завданням залишається забезпечення оборонної промисловості країни необхідною кількістю систем озброєння для підтримки безпеки Америки.

5 лютого президент США Дональд Трамп підписав раніше анонсований указ про заборону трансгендерним спортсменам брати участь у спортивних змаганнях серед дівчат і жінок.

Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.

5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту. 

Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії. 

Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.