Twitter втратив $32 мільярди після придбання Маском

Ілон Маск суттєво знизив вартість Twitter, яка тепер оцінюється на 72% дешевше, ніж сума, заплачена за платформу. У жовтні 2022 року Маск придбав Twitter за $44 мільярди, але зараз  вартість його акцій, за даними Axios і Fidelity, становить лише близько $12,3 мільярда.

Попри 32% зростання ціни акцій компанії після покупки, платформа пережила значні труднощі. Вартість акцій Twitter підскочила на 22% одразу після оголошення угоди, але згодом знизилася через суперечливі рішення Маска.

Серед найрезонансніших змін – перейменування Twitter на X у липні 2023 року та зміна системи верифікації, що дозволила купувати синю позначку за передплатою.

Зміни спричинили відтік рекламодавців, які припинили співпрацю з платформою на суму близько $2 мільярди. Згідно з даними Media Matters for America, до 50 провідних брендів, серед яких Chanel, Coca-Cola та Hewlett-Packard, покинули платформу.

Маск різко відреагував на втрату рекламодавців, заявивши на саміті DealBook у Нью-Йорку: “Хочуть шантажувати мене рекламою? Ідіть до біса. Не рекламуйте.”

Платформа також зазнала відтоку користувачів. За даними Sensor Tower, кількість щоденних користувачів у США знизилася на 23% між листопадом 2022-го та лютим 2024 року. А після виборів президента США у 2024 році, коли переміг Дональд Трамп, платформа втратила рекордні 115 тисяч американських користувачів за один день.

Натомість популярність здобула альтернатива Twitter – соціальна мережа Bluesky, яка залучила понад 24 мільйони користувачів завдяки підтримці знаменитостей. Цю платформу заснував у 2019 році Джек Дорсі, колишній CEO Twitter.

Падіння Twitter під керівництвом Маска викликає питання щодо майбутнього платформи, яка зазнає труднощів із підтримкою користувачів і рекламодавців.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.