Імовірно, найближчим часом США нададуть Україні далекобійні ракети ATACMS – ABC News
Джерело: ABC News
ЗМІ, посилаючись на інформацію від офіційних осіб США повідомили, що вже незабаром Сполучені Штати можуть передати Україні тактичні ракети великої дальності ATACMS для боротьби з російським агресором.
“Вони йдуть”, – сказав про ракети американський посадовець, який має доступ до інформації щодо безпекової допомоги.
Водночас він наголосив, що, як це зазвичай буває, такі плани можуть бути змінені до офіційного повідомлення.
Інший посадовець заявив, що ракети “на столі” і, ймовірно, будуть надані вже у наступному пакеті допомоги, водночас додавши, що остаточне рішення ще не ухвалено. Він додав, що можуть пройти місяці, поки ракети будуть доставлені в Україну.
Адміністрація президента США Джо Байдена досі відхиляла запити України щодо ATACMS, навіть після того, як Велика Британія та Франція передали Києву аналогічні ракети Storm Shadow.
У липні 2022 року радник з Нацбезпеки США Джей Салліван, говорячи про ATACMS наголошував, що Сполучені Штати “готові піти на ризик”, проте натякав, що це може призвести до прямого конфлікту з Росією.
Вже через рік Салліван був менш категоричним.
“Віддамо ми остаточно ATACMS чи ні, буде рішенням за президентом. Він говорив про це з президентом Зеленським. Вони продовжують цю розмову”, — сказав він у липні 2023 року.
- За інформацією ЗМІ, в адміністрації президента США Джо Байдена “тихо” обговорюють можливість надати Україні ракети ATACMS.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.
Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.