Імпорт російського СПГ до Європи зростає

Джерело: Bloomberg

Роль Росії на ринку скрапленого природного газу (СПГ) у Євросоюзі зростає навіть попри те, що блок шукає способи як обмежити російське постачання.

Відповідно до даних Агентства зі співпраці регуляторів енергетики, за перші шість місяців 2024 року імпорт російського СПГ до ЄС становив 20%, тоді як за аналогічний період 2023 року імпорт становив 14%.

Хоча РФ більше не є основним постачальником газу до Європейського Союзу, її СПГ залишається життєво важливою частиною енергобезпеки Європи.

У третьому кварталі загальний імпорт СПГ до ЄС впав до найнижчого рівня з 2021 року, тобто навіть зростання імпорту з РФ, за обсягом залишається невеликим. Імпорт СПГ зі США залишався на рівні 45%, водночас імпорт з Катару впав до 12%.

Падіння імпорту з Катару зумовлене атаками єменських хуситів на судна у Червоному морі. Відтак це дозволило збільшити імпорт з Росії.

Та у ЄС все одно продовжують шукати способи зменшити залежність від газу з РФ. Угода про транзит через Україну завершується у кінці 2024 року і зараз європейські посадовці шукають заміну цьому транзиту.

Франція та Бельгія, порти яких продовжують приймати значні обсяги російського палива, закликали до жорсткішого контролю. Однак у ЄС ще не ухвалили план дій з пришвидшення поетапної відмови від російських енергоресурсів.

Загальний попит ЄС на газ за перші 8 місяців 2024 року продовжував падати.

Доля російського СПГ на світовому ринку знизилась до 18% у третьому кварталі 2024 року у порівнянні з 24% минулоріч.

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.

Американський мільярдер і фінансист Стівен Лінч звернувся до уряду США з проханням надати йому ліцензію для участі в торгах за газопровід “Північний потік-2”, оцінений в 11 мільярдів доларів.

Служба безпеки затримала у Миколаєві працівника обласного теплоенерго, який був коригувальником ударів РФ по місту.

Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.

Аналітики ISW зреагували на атаку військ РФ по Дніпру новою ракетою “Орєшнік” та заяву президента Росії Володимира Путіна після цього удару.