Імпорт російської нафти в Індію знову зріс до рекордних показників

Джерело: Reuters

У квітні імпорт російської нафти в Індію зріс до дев’ятимісячного максимуму, відновившись після зупинення через санкції. Зростання імпорту відбулося завдяки постачанню танкерами найбільшої російської судноплавної компанії “Совкомфлот”, які не були підсанкційними.

Раніше індійські нафтопереробники тимчасово припинили імпорт російської нафти в танкерах “Совкомфлоту” після того, як у лютому Вашингтон вніс ці судна разом із 14 іншими танкерами до списку порушників санкцій Заходу.

Санкції, які були запроваджені після вторгнення Росії в Україну у 2022 році, включали обмеження цін на нафту та нафтопродукти, завантажені в російських портах, щоб скоротити доходи Москви від нафти, які фінансують війну.

Індія, третій у світі найбільший імпортер і споживач нафти, продовжує бути головним клієнтом російської морської нафти. У квітні, першому місяці фінансового року 2024/25, індійські нафтопереробники відвантажили майже 1,8 мільйона барелів російської нафти на день, що на 8,2% більше порівняно з попереднім місяцем. Це збільшило частку Росії на індійському ринку до 38% з 32% у березні.

Загалом у квітні Індія імпортувала 4,8 мільйона барелів нафти на добу, що на 6,5% менше, ніж у попередньому місяці, але трохи більше, ніж у квітні 2023 року. Росія залишається основним постачальником нафти до Індії, за нею слідують Ірак і Саудівська Аравія.

Збільшення закупівель російської нафти вплинуло на загальні обсяги закупівель індійськими нафтопереробниками іракської та саудівської нафти, знизивши частку близькосхідної нафти до 41% з 46% у березні. Відповідно, частка Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) в індійському нафтовому кошику знизилася до 46% у квітні з 53% у березні.

Збільшення імпорту російської нафти також підняло частку країн Співдружності Незалежних Держав (СНД), включаючи Казахстан, Азербайджан і Росію, в імпорті Індії до 41% у квітні з 37% у березні.

За оцінками аналітиків, російські війська останніми тижнями скоротили використання бронетехніки під час штурмів на активних ділянках фронту, ймовірно, через значні втрати техніки та виснаження радянських запасів.

Наразі обговорюється пропозиція щодо продовження строку добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини (СЗЧ).

Росіяни завдали авіаударів по прикордонному місту Семенівка на Чернігівщині. Станом на 23:00 відомо про сімох постраждалих.

Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 4 січня. Загалом, від початку доби відбулося 149 бойових зіткнень.