Імпорт російської нафти в Індію знову зріс до рекордних показників
Джерело: Reuters
У квітні імпорт російської нафти в Індію зріс до дев’ятимісячного максимуму, відновившись після зупинення через санкції. Зростання імпорту відбулося завдяки постачанню танкерами найбільшої російської судноплавної компанії “Совкомфлот”, які не були підсанкційними.
Раніше індійські нафтопереробники тимчасово припинили імпорт російської нафти в танкерах “Совкомфлоту” після того, як у лютому Вашингтон вніс ці судна разом із 14 іншими танкерами до списку порушників санкцій Заходу.
Санкції, які були запроваджені після вторгнення Росії в Україну у 2022 році, включали обмеження цін на нафту та нафтопродукти, завантажені в російських портах, щоб скоротити доходи Москви від нафти, які фінансують війну.
Індія, третій у світі найбільший імпортер і споживач нафти, продовжує бути головним клієнтом російської морської нафти. У квітні, першому місяці фінансового року 2024/25, індійські нафтопереробники відвантажили майже 1,8 мільйона барелів російської нафти на день, що на 8,2% більше порівняно з попереднім місяцем. Це збільшило частку Росії на індійському ринку до 38% з 32% у березні.
Загалом у квітні Індія імпортувала 4,8 мільйона барелів нафти на добу, що на 6,5% менше, ніж у попередньому місяці, але трохи більше, ніж у квітні 2023 року. Росія залишається основним постачальником нафти до Індії, за нею слідують Ірак і Саудівська Аравія.
Збільшення закупівель російської нафти вплинуло на загальні обсяги закупівель індійськими нафтопереробниками іракської та саудівської нафти, знизивши частку близькосхідної нафти до 41% з 46% у березні. Відповідно, частка Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) в індійському нафтовому кошику знизилася до 46% у квітні з 53% у березні.
Збільшення імпорту російської нафти також підняло частку країн Співдружності Незалежних Держав (СНД), включаючи Казахстан, Азербайджан і Росію, в імпорті Індії до 41% у квітні з 37% у березні.
- Нафтопереробні підприємства Індії будуть отримувати більше нафти зі США після того, як через посилення санкцій проти РФ довелось шукати нові джерела постачання.
- У портах Індії зафіксували три танкери з російською нафтою “Сокол”. Це свідчить про подальшу торгівлю між країнами, попри труднощі через санкції США.
У статті видання The Atlantic йдеться, що президент Дональд Трамп нарешті починає демонструвати жорсткіший підхід до Володимира Путіна, хоч поки що це стосується лише певних аспектів.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.