Індійська влада викинула десятки біженців в море, видавши їм рятувальні жилети – ООН
Джерело: Associated Press
За даними ООН, минулого тижня індійська влада змусила десятки біженців рохінджа (етнічна група у М’янмі, переважно мусульманського віросповідання) зійти з військового судна в море поблизу М’янми після того, як видала їм рятувальні жилети.
Управління Верховного комісара ООН з прав людини повідомило, що щонайменше 40 біженців рохінджа затримали в Нью-Делі і викинули в море індійські військово-морські сили поблизу морського кордону з М’янмою. Біженці — в тому числі діти, жінки і люди похилого віку — допливли до берега, але далі їхнє місцеперебування в М’янмі залишається невідомим.
П’ятеро біженців рохінджа підтвердили агентству Associated Press, що члени їхніх сімей були частиною групи, затриманої індійською владою 6 травня. За їхніми словами, групу (в тому числі 15 християн) доставили на літаку, а потім викинули в море індійські ВМС 8 травня.
Адвокат біженців Ділавар Хусейн повідомив, що сім’ї подали петицію до Верховного суду Індії, закликаючи індійський уряд повернути їх назад до Нью-Делі.
Управління Верховного комісара ООН з прав людини призначило розслідування того, що воно назвало “недобросовісними, неприйнятними діями”. Агентство ООН закликало індійський уряд утриматися від “негуманного і небезпечного для життя поводження з біженцями рохінджа, включаючи їх репатріацію в небезпечні умови в М’янмі”.
Том Ендрюс, Спеціальний доповідач ООН з питань ситуації з правами людини в М’янмі, назвав цей інцидент “кричущою зневагою до життя і безпеки тих, хто потребує міжнародного захисту” і “нічим іншим, як обурливим”.
“Такі жорстокі дії були б образою людської гідності і являють собою серйозне порушення принципу недопущення примусового повернення, основоположного принципу міжнародного права, який забороняє державам повертати людей на територію, де вони стикаються з загрозою їхньому життю або свободі”, – йдеться в заяві Ендрюса.
Індія не має національної політики чи закону щодо роботи з біженцями. Вона також не є учасницею Конвенції про статус біженців 1951 року і Протоколу до неї 1967 року. Але сотні тисяч біженців-мусульман рохінджа втекли від переслідувань у М’янмі після того, як зазнали утисків у м’янмарському регіоні Ракхайн, де чиновників звинувачують у геноциді.
За даними Міжнародної організації у справах біженців, з приблизно 40 000 біженців рохінджа, які проживають в Індії, щонайменше 22 500 зареєстровані в Агентстві ООН у справах біженців. Багато з них живуть в убогих таборах у різних індійських штатах.
Останніми роками біженці рохінджа зазнають переслідувань і нападів з боку індуїстських націоналістичних груп, які вимагають їхнього вигнання з Індії. Багато з них також утримуються в різних центрах утримання під вартою по всій Індії і вважаються нелегальними іммігрантами. Деяких депортували до сусідніх Бангладеш і М’янми.
Минулого року уряд прем’єр-міністра Нарендри Моді запровадив суперечливий закон про громадянство, який, на думку критиків, дискримінує мусульманських мігрантів, зокрема рохінджа.
- Аукціонний дім Sotheby’s у Гонконзі відклав продаж сотні коштовностей, пов’язаних з останками Будди, після погрози судовим позовом з боку уряду Індії.
- Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
На Торецькому напрямку російські війська зосередились на атаках з флангів, повідомив речник оперативно-тактичного угруповання “Луганськ” підполковник Дмитро Запорожець.
Суд в Італії відхилив позов нащадків останнього монарха країни про повернення їм королівських коштовностей.
Одна з постраждалих внаслідок російської атаки на Одеську область 16 травня померла в лікарні.
На Закарпатті порушник намагався перетнути кордон зі Словаччиною на моноколесі.
За повідомленням ЗМІ, російський президент Володимир Путін відмовився розглянути мирний план, створений Стівом Віткоффом – спецпосланцем президента США Дональда Трампа – спільно з Україною та Європою.