Індія відмовляється від великих збройових угод з Росією – Reuters

Джерело: Reuters

Індія прагне дистанціюватися від свого найбільшого постачальника озброєння після того, як здатність Росії постачати боєприпаси та запчастини була обмежена повномасштабною війною проти України, інформують джерела агентства.

Найбільший у світі імпортер озброєння повільно розвертається на Захід, оскільки Сполучені Штати прагнуть зміцнити зв’язки в Індо-Тихоокеанському регіоні, сподіваючись стримати підйом Китаю, позбавивши південноазійську націю традиційної залежності від Росії.

Ми навряд чи підпишемо якусь велику військову угоду з Росією. Це стало б червоною лінією для Вашингтона, — заявив експерт з Росії в нью-делійському аналітичному центрі Observer Research Foundation Нандан Унікрішнан.

Загалом за минулі 20 років Індія витратила за закупівлю озброєнь близько $60 млрд і понад 65% постачань забезпечила РФ. Одначе, повномасштабне вторгнення Москви в Україну змусило шукати інші канали для співробітництва в галузі оборони.

Москва привселюдно закликала Індію активізувати військове співробітництво, проте прем’єр-міністр Нарендра Моді зосередив увагу на власному виробництві з використанням західних технологій. Країна розраховує витратити на оборонні замовлення близько $100 млрд протягом наступного десятиліття.

Зокрема, Індія розглядає купівлю французьких реактивних літаків для свого новітнього авіаносця, також планує виробляти підводні човни за французькою, німецькою чи іспанською технологією, а також винищувачі з американськими та французькими двигунами.

Нагадаємо, Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.