Індія відмовляється від великих збройових угод з Росією – Reuters

Джерело: Reuters

Індія прагне дистанціюватися від свого найбільшого постачальника озброєння після того, як здатність Росії постачати боєприпаси та запчастини була обмежена повномасштабною війною проти України, інформують джерела агентства.

Найбільший у світі імпортер озброєння повільно розвертається на Захід, оскільки Сполучені Штати прагнуть зміцнити зв’язки в Індо-Тихоокеанському регіоні, сподіваючись стримати підйом Китаю, позбавивши південноазійську націю традиційної залежності від Росії.

Ми навряд чи підпишемо якусь велику військову угоду з Росією. Це стало б червоною лінією для Вашингтона, — заявив експерт з Росії в нью-делійському аналітичному центрі Observer Research Foundation Нандан Унікрішнан.

Загалом за минулі 20 років Індія витратила за закупівлю озброєнь близько $60 млрд і понад 65% постачань забезпечила РФ. Одначе, повномасштабне вторгнення Москви в Україну змусило шукати інші канали для співробітництва в галузі оборони.

Москва привселюдно закликала Індію активізувати військове співробітництво, проте прем’єр-міністр Нарендра Моді зосередив увагу на власному виробництві з використанням західних технологій. Країна розраховує витратити на оборонні замовлення близько $100 млрд протягом наступного десятиліття.

Зокрема, Індія розглядає купівлю французьких реактивних літаків для свого новітнього авіаносця, також планує виробляти підводні човни за французькою, німецькою чи іспанською технологією, а також винищувачі з американськими та французькими двигунами.

Нагадаємо, Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.