Індія вперше запустила ракету для дослідження Сонця

Джерело: Sky news

Через десять днів після успішної посадки Індії першого в історії космічного корабля на південній стороні Місяця країна запустила “Aditya L1” — свою першу місію з дослідження Сонця.

Космічний апарат був запущений на ракеті-носії полярних супутників об 11:50 за місцевим часом.

Індійська організація космічних досліджень (ISRO) заявила: 

“Запуск Aditya-L1 за допомогою PSLV-C57 виконано успішно. Апарат розмістив супутник точно на призначену орбіту. Перша в Індії сонячна обсерваторія почала свою подорож до пункту призначення Сонце-Земля L1”.

Aditya L1 пройде 1,5 мільйона кілометрів протягом приблизно чотирьох місяців і виведе себе на гало-орбіту навколо точки Лагранжа (L1) системи Сонце-Земля.

За даними ISRO, місія Aditya-L1 є першою індійською сонячною місією класу космічної обсерваторії для вивчення атмосфери Сонця.

Довгострокові дані місії можуть допомогти краще зрозуміти вплив Сонця на кліматичні моделі Землі.

Коронограф ліній видимого випромінювання (VELC) було розроблено таким чином, що він буде безперервно надсилати великі дані про спектральні лінії.

Щодня він надсилатиме 1440 зображень, тобто щохвилини зображення Сонця надсилатиметься на наземні станції, де їх потрібно буде прочитати, вивчити, обробити та розповсюдити вченим у всьому світі.

Кожен шторм, який виходить із Сонця і прямує до Землі, проходить через L1. Супутник, розміщений на гало-орбіті навколо L1 системи Сонце-Земля, має головну перевагу в тому, що він постійно спостерігає за Сонцем без затемнення.

Це забезпечить більшу перевагу спостереження за сонячною активністю та її впливом на космічну погоду в реальному часі.

Ввечері 22 липня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов закликав українців “вирішувати внутрішні суперечності шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети”.

Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.

Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.

Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.