Індія вперше запустила ракету для дослідження Сонця

Джерело: Sky news

Через десять днів після успішної посадки Індії першого в історії космічного корабля на південній стороні Місяця країна запустила “Aditya L1” — свою першу місію з дослідження Сонця.

Космічний апарат був запущений на ракеті-носії полярних супутників об 11:50 за місцевим часом.

Індійська організація космічних досліджень (ISRO) заявила: 

“Запуск Aditya-L1 за допомогою PSLV-C57 виконано успішно. Апарат розмістив супутник точно на призначену орбіту. Перша в Індії сонячна обсерваторія почала свою подорож до пункту призначення Сонце-Земля L1”.

Aditya L1 пройде 1,5 мільйона кілометрів протягом приблизно чотирьох місяців і виведе себе на гало-орбіту навколо точки Лагранжа (L1) системи Сонце-Земля.

За даними ISRO, місія Aditya-L1 є першою індійською сонячною місією класу космічної обсерваторії для вивчення атмосфери Сонця.

Довгострокові дані місії можуть допомогти краще зрозуміти вплив Сонця на кліматичні моделі Землі.

Коронограф ліній видимого випромінювання (VELC) було розроблено таким чином, що він буде безперервно надсилати великі дані про спектральні лінії.

Щодня він надсилатиме 1440 зображень, тобто щохвилини зображення Сонця надсилатиметься на наземні станції, де їх потрібно буде прочитати, вивчити, обробити та розповсюдити вченим у всьому світі.

Кожен шторм, який виходить із Сонця і прямує до Землі, проходить через L1. Супутник, розміщений на гало-орбіті навколо L1 системи Сонце-Земля, має головну перевагу в тому, що він постійно спостерігає за Сонцем без затемнення.

Це забезпечить більшу перевагу спостереження за сонячною активністю та її впливом на космічну погоду в реальному часі.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

ChatGPT суттєво змінив спосіб, у який ми працюємо і живемо. За останніми даними, щодня понад 100 мільйонів осіб використовують його для обробки понад мільярда запитів. Втім, цей чат-бот вже встиг заробити репутацію “чорної діри для приватності” через побоювання щодо обробки введених користувачами даних.

Президент США Дональд Трамп затребував, аби адміністрації Панамського та Суецького каналів скасували збори за прохід військових кораблів та цивільних судів під прапором США.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.