Індія вперше запустила ракету для дослідження Сонця

Джерело: Sky news
Через десять днів після успішної посадки Індії першого в історії космічного корабля на південній стороні Місяця країна запустила “Aditya L1” — свою першу місію з дослідження Сонця.
Космічний апарат був запущений на ракеті-носії полярних супутників об 11:50 за місцевим часом.
Індійська організація космічних досліджень (ISRO) заявила:
“Запуск Aditya-L1 за допомогою PSLV-C57 виконано успішно. Апарат розмістив супутник точно на призначену орбіту. Перша в Індії сонячна обсерваторія почала свою подорож до пункту призначення Сонце-Земля L1”.
Aditya L1 пройде 1,5 мільйона кілометрів протягом приблизно чотирьох місяців і виведе себе на гало-орбіту навколо точки Лагранжа (L1) системи Сонце-Земля.
За даними ISRO, місія Aditya-L1 є першою індійською сонячною місією класу космічної обсерваторії для вивчення атмосфери Сонця.
Довгострокові дані місії можуть допомогти краще зрозуміти вплив Сонця на кліматичні моделі Землі.
Коронограф ліній видимого випромінювання (VELC) було розроблено таким чином, що він буде безперервно надсилати великі дані про спектральні лінії.
Щодня він надсилатиме 1440 зображень, тобто щохвилини зображення Сонця надсилатиметься на наземні станції, де їх потрібно буде прочитати, вивчити, обробити та розповсюдити вченим у всьому світі.
Кожен шторм, який виходить із Сонця і прямує до Землі, проходить через L1. Супутник, розміщений на гало-орбіті навколо L1 системи Сонце-Земля, має головну перевагу в тому, що він постійно спостерігає за Сонцем без затемнення.
Це забезпечить більшу перевагу спостереження за сонячною активністю та її впливом на космічну погоду в реальному часі.
- Індія стала четвертою країною, яка змогла успішно здійснити посадку космічного корабля на Місяці.
- У Reuters розповіли, що відомо про наявність замерзлої води на Місяці – і чому космічні агентства та приватні компанії бачать у ній ключ до місячної колонії, видобутку та потенційних місій на Марс.
- 19 серпня російський космічний корабель “Луна-25” під час наближення до Місяця повідомив про “аварійну ситуацію на борту”.
- Вночі 31 серпня та під ранок 1 вересня у небі спостерігатиметься повний супермісяць.
Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.
Американський мільярдер Ілон Маск заявив про свій відхід із політики не через те, що нібито “зробив достатньо”, як він раніше стверджував, а через розчарування у складнощах досягнення бажаних результатів, що і стало головною причиною його рішення.
100-річний ветеран Другої світової війни та колишній наставник Арнольда Шварценеггера, Енді Бостінто, став найстарішим активним бодибілдером у світі.
Коаліційна Словацька національна партія (SNS) заявила, що Словаччина має право вимагати фінансову компенсацію від України.
Пост президента США Дональда Трампа про обмін полоненими між Україною та Росією з’явився ще до початку самого обміну, хоча в Україні цю інформацію тримали в таємниці через побоювання за безпеку військових.