Індія втричі скоротила постачання нержавіючої сталі до Росії

Джерело: росЗМІ

Російські підприємства постали перед різким скороченням відвантажень нержавіючої сталі від одного з ключових постачальників РФ — Індії.

За перше півріччя Індія постачила РФ 20 тисяч тонн нержавіючої сталі — втричі менше, ніж за той же період роком раніше.

Минулого року на Індію припало 20% імпортних постачань нержавіючої сталі до Росії, які загалом склали 486 тисяч тонн. Власного виробництва нержавіючої сталі у таких обсягах у Росії немає, а залежність від імпорту досягає 70-80%.

Матеріал використовується в машинобудуванні, виробництві побутової техніки, електрообладнання, труб для нафтогазової галузі та нафтохімії, а також потреб військово-промислового комплексу РФ.

Головною причиною обвального падіння постачання нержавіючої сталі з Індії стали проблеми в Червоному морі, де хусити атакують судна-контейнеровози. У результаті час транзиту різко зріс, а вартість фрахту злетіла — в середньому на 100%, тоді як окремими маршрутами – на 300%.

Окрім Індії, нержавіючу сталь до Росії поставляють Китай (понад половину обсягів), Індонезія (6,5%) і Туреччина (2%).

  • Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді 23 серпня закликав до мирних перемовин. Він зазначив це на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Києві, наголосивши, що прибув із “посланням миру”.
  • Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Індія може відіграти вирішальну роль у відновленні миру в Україні.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.

Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.