Індонезія звернулася до Google та Apple з проханням заблокувати китайський застосунок Temu

Джерело: Reuters

Індонезія звернулася до компаній Google та Apple з проханням заблокувати китайський застосунок Temu у своїх магазинах додатків. Міністр зв’язку Буді Арі Сетіаді назвав метою такого кроку захист малого та середнього бізнесу країни від конкуренції з дешевими товарами, які пропонує Temu, дочірня компанія PDD Holdings.

Попри те, що влада не виявила жодних транзакцій індонезійських користувачів на платформі Temu — її зростання викликало занепокоєння через бізнес-модель, що дозволяє споживачам купувати товари безпосередньо з китайських фабрик за зниженими цінами. Міністр зазначив, що така модель створює “нездорову конкуренцію” для місцевих виробників.

Він також додав, що Джакарта заблокує будь-які інвестиції Temu в індонезійську електронну комерцію, якщо компанія спробує увійти на цей ринок.

Ще індонезійський уряд планує запровадити аналогічний захід стосовно іншого китайського торгового сервісу — Shein. Представники Temu, Apple і Google поки не надали коментарів, а представник Shein заявив, що компанія не працює в Індонезії.

Це вже не перший випадок, коли Індонезія вживає заходів проти китайських електронних платформ. У 2023 році країна змусила компанію ByteDance закрити свій торговий сервіс TikTok у межах захисту інтересів місцевих підприємців.

Індустрія електронної комерції в Індонезії продовжує стрімко зростати. За прогнозами, до 2030 року її обсяг може досягти 160 мільярдів доларів, порівняно з 62 мільярдами у 2023 році.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.

Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.