Іноземці зможуть перебувати на офіцерських посадах у війську – Рада ухвалила закон
Джерело: Верховна Рада
10 жовтня Рада прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо порядку проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України (реєстр. №12023).
Закон розроблено з метою удосконалення законодавства про проходження військової служби в частині надання можливості іноземцям та особам без громадянства проходити військову службу на посадах офіцерського складу у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України.
До цього іноземці та особи без громадянства могли проходити військову службу виключно на посадах рядового, сержантського і старшинського складу.
За два з половиною роки війни проти російської агресії ми побачили чимало іноземців, які доєдналися до Сил оборони і довели свою спроможність ефективно виконувати складні завдання на полі бою. Раніше вони могли служити лише на рядових та сержантських посадах, але новий закон посилює кадровий потенціал нашого війська, – зауважив міністр оборони Рустем Умєров.
Іноземці та особи без громадянства зможуть звертатися до центрів рекрутингу, центрів надання адміністративних послуг, центрів зайнятості, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та військових частин з клопотанням проходити військову службу на офіцерських посадах.
Після розгляду таких звернень вони будуть спрямовуватися до Центру рекрутингу з прийому іноземців та осіб без громадянства на військову службу.
Нагадаємо, раніше Голова Міністерства внутрішніх справ Ігор Клименко заявив, що іноземні громадяни, котрі беруть участь у бойових діях спільно із ЗСУ, боронячи Україну від росіян, за бажанням зможуть набути українське громадянство.
- До лав Інтернаціонального легіону ЗСУ приєдналися кілька сотень ветеранів армії Колумбії – другої найбільшої армії в Південній Америці.
- Збройні сили Колумбії десятиліттями борються з наркокартелями та повстанськими групами, завдяки чому їхні солдати є одними з найдосвідченіших у світі. Нині сотні колишніх військових прямують на допомогу Україні у повномасштабній війні проти РФ.
- Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зауважила, що після перемоги України у війні з РФ приблизно чотири мільйони осіб будуть дотичними до ветеранської політики.
- Під час онлайн-зустрічі з очільником МОЗ України Віктором Ляшком канцлерка уряду Литви Гедре Бальчітіте повідомила, що її країна виділить 6 мільйонів євро на розвиток української системи реабілітації.
- НАТО продовжує надавати допомогу Збройним силам України у сфері психологічної підтримки військовослужбовців.
- Україна поповнює свої лави добровольцями, утім дехто з них змушений покинути поле бою через “неочікувано жорстокий” перебіг війни. Як розповіли у виданні, попри те, що до Інтернаціонального легіону вступають все більше добровольців, Україна все ж зіштовхується з нестачею військових.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.
Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.
Пізно ввечері 21 січня російські війська вдарили безпілотниками по Миколаєву. Внаслідок ворожого обстрілу пошкоджено багатоквартирні будинки, повідомив глава Миколаївської ОВА Віталій Кім.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 січня. З початку доби відбулося 109 бойових зіткнень.