Іноземні трейдери закачали в українські сховища понад 1,8 млрд кубометрів газу

Джерело: Міністерство енергетики України

Станом на 13 вересня обсяг газу від іноземних трейдерів, які скористалися послугою зберігання блакитного палива в українських підземних сховищах (ПСГ), склав понад 1,8 млрд метрів кубічних.

За словами очільника Міненерго Германа Галущенка, це стало можливим, зокрема, завдяки сертифікації ПСГ за європейськими стандартами, що є вагомим кроком на шляху до створення в Україні енергетичного хабу.

У відомстві зазначили, що Україна має найбільші газові сховища в Європі – об’ємом понад 30 млрд куб. метрів, з яких близько 15 млрд кубів може запропонувати європейським партнерам.

“Європейські підземні газові сховища заповнені на близько 94%. Тому потужності “Укртрансгазу” для зберігання газу в ПСГ стають ще більш привабливими для європейських трейдерів. Це хороший знак для нас і для Європи, адже спільно ми посилюємо енергетичну безпеку континенту”, – зазначив міністр енергетики України.

Зокрема, у Міненерго нагадали, що минулого тижня Проєкт енергетичної безпеки USAID опублікував звіт щодо стрес-тесту, ініційованого Міненерго та змодельованого міжнародною експертною групою. За його результатами українські ГТС та ПСГ готові успішно працювати в умовах воєнних викликів та у разі припинення транзиту російського газу.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.