Інвестори нового міжнародного фонду планують залучити $15 млрд на відновлення України
Джерело: Bloomberg
Програма для міжнародних приватних інвесторів, яка допоможе відбудувати Україну, має на меті залучити 15 мільярдів доларів фінансування за підтримки державних органів та ринків капіталу.
За словами віцеголови BlackRock Філіпа Гільдебранда, який є одним із фінансистів, які ведуть дискусії, Фонд розвитку України має намір отримати щонайменше 500 мільйонів доларів від країн, банків розвитку та інших грантових установ, а також 2 мільярди доларів від приватних інвесторів.
Керівна компанія разом із банком JPMorgan Chase консультує Київ щодо залучення приватного капіталу. Як зауважив Гільдебранд, домовленості мають допомогти зібрати консорціум інвесторів на ринках акціонерного та боргового капіталу, здатних зокрема щонайменше $15 млрд.
Минулого місяця Світовий банк оцінив загальну вартість відновлення України після вторгнення Росії майже в 500 мільярдів доларів.
Гільдебранд зауважив, що новий фонд становитиме “дуже порядну частку” від тих $80 млрд, які приватний сектор може дати на фінансування відновлювальних робіт.
Український уряд і фінансові компанії витратили півтора року на переговори про заохочення приватних інвестицій.
Зазначається, що Фонд, скоріш за все, зареєструють у Люксембурзі. Мета полягає в тому, щоб створити одне з найбільших державно-приватних співробітництв за аналогією з німецьким банком розвитку KfW, створеного після Другої світової війни, або Партнерством фінансування клімату між BlackRock і кількома урядами у 2021 році.
Пріоритетними сферами діяльності фонду стануть ключові сектори сільського господарства, виробництва, інфраструктури та енергетики. Наразі визначено близько 20 життєздатних проєктів із 200. Поряд із фондом існуватиме “об’єкт підготовки проєктів”, призначений для пошуку ідей, придатних для інвестування, забезпечуючи підтримку для інвесторів. За словами Гільдебранда, його витрати покриватимуться шляхом повернення інвестицій.
За інформацією джерел, міжнародні інвестори вже готували кошти рік тому, сподіваючись, що успішний контрнаступ України дозволить швидко закінчити війну, однак ситуація, що склалася, на фронті сповільнила інвестиційне планування.
Інвестори, які спостерігають за ситуацією, також усвідомлюють, що частина кваліфікованих працівників України особливо в таких сферах, як технології зокрема воюють на фронті.
Також інвестори шукають ознак того, що Зеленський впорається з корупцією, яка викликала занепокоєння за кордоном.
Приватним інвесторам потрібне “припинення військових дій чи принаймні перспективи миру”, пояснив Гільдебранд. Тим часом основне завдання організаторів фонду — зробити так, щоб він був готовий розпочати роботу “у той момент, коли можна буде почати розміщувати капітал”.
- За результатами зустрічі заступника міністра економіки України Олексія Соболева з гендиректором з глобальних справ Міністерства Європи та закордонних справ Франції Орельєном Лешевальє та послом Франції в Україні Гаелем Весьєром стало відомо, що французький бізнес готовий інвестувати у відновлення України.
- Представники енергетичного та будівельного бізнесу Фінляндії долучаться до відновлення та відбудови України.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час презентації третьої оцінки збитків і потреб на відновлення України (RDNA3), проведеної за участі Світового банку, заявив, що потреби на відбудову України становлять вже майже 486 мільярдів доларів.
- В Україні використовуватимуть підходи циркулярної економіки для відбудови. Мінінфраструктури вже вивчає існуючий міжнародний досвід та результати проведених наукових досліджень.
- Туреччина та Україна підписали угоду, яка дозволить турецьким будівельним компаніям брати участь у відновленні української інфраструктури, пошкодженої внаслідок російського вторгнення.
- Урбаністи з Пенсильванського університету за програмою Держдепу розробили план відбудови зруйнованої росіянами Бучі, оскільки бачать цю локацію символом стійкості. Студенти пропонують створити безпечний екологічний простір, з велосипедними та прогулянковими пішохідними доріжками.
- Спеціальний посланник міністра закордонних справ Італійської Республіки Давіде Ла Чечіліа повідомив, що Італія виділить 45 млн євро на відбудову історичного центру Одеси.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.