Іран просив допомоги у США після падіння гелікоптера з президентом Раїсі на борту
Джерело: Reuters
Іран звертався за допомогою до США після авіакатастрофи з гелікоптером внаслідок якої загинули президент країни Ібрагім Раїсі, глава іранського МЗС Хоссейн Амір-Абдуллахіан та кілька інших осіб.
Про запит від Ірану – який є головним ворогом союзника США Ізраїлю – повідомив на брифінгу речник Держдепу Метью Міллер.
“Іранський уряд звернувся до нас за допомогою. Ми чітко дали зрозуміти їм, що запропонуємо допомогу, як би ми зробили у відповідь на будь-яке прохання іноземної держави у подібній ситуації”, – зазначив речник.
Читайте також: «Жорстке приземлення» гелікоптера Ібрагіма Раїсі: хто такий та чим відомий президент Ірану
Однак надати Ірану допомогу США все ж не змогли. За совами Міллера, головна причина – логістичні проблеми. Водночас детальніше повідомляти про них Міллер не став.
ДОВІДКА: Вдень 19 травня гелікоптер, що перевозив президента Ірану Ібрагіма Раїсі потрапив в аварію в районі азербайджанського міста Джульфа. Згодом з’явилася інформація, що в гелікоптері також перебував глава МЗС країни Хоссейн Амір-Абдуллахіан та інші особи.
Згодом іранські ЗМІ підтвердили загибель президента Ірану Ібрагіма Раїсі та міністра закордонних справ Хоссейна Аміра Абдоллахіана внаслідок аварії гелікоптера в гірській провінції Східний Азербайджан.
- Військовий оглядач німецького видання Юліан Рьопке назвав серед можливих причин аварії гелікоптера іранського президента Ібрагім Раїсі, непридатність машини до польоту у складних метеоумовах.
- Загибель президента Ірану Ібрагіма Раїсі та міністра закордонних справ внаслідок аварії гелікоптера в гірській провінції Східний Азербайджан, ймовірно, позначиться на всьому Близькому Сході, де вплив Тегерану поширюється широко і глибоко.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.