Іран викликав посла Угорщини через санкції ЄС

Джерело: Reuters

14 жовтня міністерство закордонних справ Ірану викликало посла Угорщини, щоб висловити протест проти нових санкцій Європейського Союзу проти Тегерана та спростувати звинувачення Заходу щодо передачі балістичних ракет Росії.

Раніше ЄС погодився запровадити санкції проти семи осіб і семи організацій, зокрема авіакомпанії Iran Air, за ймовірну причетність до передачі балістичних ракет Росії. Велика Британія також запровадила нові санкції.

Будапешт нині головує в Євросоюзі.

Заперечуючи передачу ракет, речник міністерства закордонних справ Ірану Есмаїл Багаї заявив, що “деякі європейські країни та Велика Британія, на жаль, стверджували без доказів, що Іран втрутився у військовий конфлікт, що повністю спростовується”.

Багаї додав, що запровадження нових санкцій проти іранських фізичних та юридичних осіб “суперечить міжнародному праву”.

Своєю чергою, представник Організації цивільної авіації Ірану повідомив, що національна авіакомпанія Iran Air припинить польоти до Європи, оскільки більше не може отримувати необхідні для цього дозволи.

14 жовтня Рада Євросоюзу ухвалила санкції проти Ірану через постачання ним Росії балістичних ракет. Обмеження стосуватимуться семи фізичних та семи юридичних осіб, включаючи авіакомпанії. У повідомленні акцентували, що до чорного списку потрапили зокрема ті, хто бере участь у передачі зброї Росії. Серед них заступник міністра оборони Сайєд Хамзех Галандарі та директори двох оборонних компаній.

У перелік включено фізичних та юридичних осіб, відповідальних за розробку та передачу безпілотних літальних апаратів, ракет та пов’язаних із ними технологій Росії для підтримки її агресивної війни проти України, а також збройним групам та організаціям, що підривають мир та безпеку на Близькому Сході та в регіоні Червоного моря.

Про те, що Росія отримала балістичне озброєння від Ірану, повідомило видання WSJ у вересні. У США, коментуючи це, зауважили, що будь-яке постачання озброєння Росії буде ескалацією війни в Україні.

Згодом іранський депутат Ахмад Бахшаєш Ардестані визнав факт передачі балістичних ракет Росії, попри офіційне заперечення Тегерана.

Тоді ж МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Ісламської Республіки Іран в Україні Шахріяра Амузегара, якому висловили глибоке занепокоєння української сторони у зв’язку із повідомленнями щодо можливого постачання Іраном балістичних ракет Російській Федерації.

Як мінімум, частину з цих ракет знищили в результаті обстрілу арсеналу ракетно-артилерійського озброєння біля селища Котлубань Волгоградської області РФ.

Сполучені Штати висловили стурбованість повідомленнями про те, що північнокорейські солдати воюють на стороні Росії в Україні, заявив речник Білого дому 15 жовтня.

15 жовтня Росія та Китай провели “суттєві” оборонні та військові переговори для зміцнення зв’язків, заявив міністр оборони РФ Андрій Бєлоусов, на тлі “безмежного” партнерства та посилення критики США.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 164 бойові зіткнення. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курахівському напрямках.

14 жовтня міністерство закордонних справ Ірану викликало посла Угорщини, щоб висловити протест проти нових санкцій Європейського Союзу проти Тегерана та спростувати звинувачення Заходу щодо передачі балістичних ракет Росії.

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів реалізувало на аукціоні останній годинник екснардепа від забороненої ОПЗЖ Віктора Медведчука.