Іран використовує БпЛА та спеціальні застосунки, аби виявити жінок, які не носять хіджаб
Джерело: CNN
За повідомленням ООН, Іран використовує безпілотники, системи розпізнавання облич та застосунки для скарг, аби забезпечувати закон про обов’язкове носіння хіджабу.
У звіті вказано про зростання залежності Ірану від технологій для моніторингу та покарання жінок, які порушують обов’язковий дрескод. Головним елементом для цього є мобільний застосунок “Nazer”, через який громадяни передають поліції повідомлення про жінок без хіджабу.
У звіті вказано, що цей застосунок дає змогу користувачам завантажувати номерний знак та місце розташування транспорту, у якому жінка без хіджабу. Далі застосунок “позначає” транспортний засіб у мережі, повідомляючи про нього поліцію.
Застосунок також “надсилає текстове повідомлення” у режимі реального часу власнику транспорту з попередженням про порушення закону, і що у випадку ігнорування попередження транспорт конфіскують.
Застосунок доступний через вебсайт іранської поліції. У вересні 2024 року його оновили і тепер через нього можна скаржитись на жінок без хіджабу у “швидкій”, таксі та громадському транспорті.
Слідчі, які брали участь у 2-річній місії зі встановлення фактів, звинуватили Іран у систематичних порушеннях прав людини та злочинах проти людяності з подавлення інакомислення, насамперед проти жінок та дітей.
Вони також виявили, що влада Ірану застосовує БпЛА у Тегерані та на півдні країни, аби спостерігати за громадськими місцями та контролювати носіння хіджабу.
Окрім цього, торік влада встановила біля вхідних воріт Університету Аміркабір у Тегерані систему розпізнавання облич, аби контролювати зовнішній вигляд студенток.
Хоча у грудні 2024 року закон про обов’язкове носіння хіджабу наклали вето, він продовжує бути значною загрозою для жінок та дівчат.
Якщо закон буде ухвалений, то за його порушення жінкам загрожуватиме до 10 років ув’язнення і штраф розміром 12 000 доларів.
- Іранська держава заявила, що планує відкрити “лікувальну клініку” для жінок, які порушують закони про обов’язкове носіння хіджаба в громадських місцях.
Сокола Шрайка, котрий атакував російський дрон, успішно прооперували у Дніпрі. Нині у птаха розпочався період реабілітації.
В Афганістані шестирічну дівчинку у провінції Гільменд видали заміж за 45-річного чоловіка, повідомили місцеві джерела. Випадок викликав широке обурення після того, як фото з церемонії почали поширювати у соцмережах.
У Британії 17 компаній перейшли на чотириденний робочий тиждень, заробивши іноді до +130% виручки. Працівники стали рідше хворіти, тоді як їхня продуктивність зросла.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Сотні тисяч афганських мігрантів залишили Іран за минулі тижні після того, як Тегеран зобов’язав понад чотири мільйони нелегальних афганців покинути країну до 6 липня.