Іран використовує сайти фейкових новин для втручання у вибори в США

Джерело: The Washington Post

Іран активізував свої спроби втрутитись у вибори президента США, зокрема створюючи фейкові новинні вебсайти, націлені на ультраправих та ультралівих, повідомили у Microsoft.

У звіті вказано, що Іран створив низку фейкових вебсайтів, серед яких запущений у жовтні 2023 року Nio Thinker, який спершу публікував “новини” про війну Ізраїлю та ХАМАС. Зараз там публікують фейкові повідомленням щодо американських виборів. Зокрема на цьому сайті Трампа назвали “слоном на опіоїдах у фарфоровій крамниці”.

Інший схожий вебсайт – Savannah Time. Він орієнтований на консерваторів, пише про республіканську політику та проблеми ЛГБТК. Деякі з фейкових сайтів використовують штучний інтелект для плагіату контенту з американських сайтів.

“Вони заклали основу для кампаній впливу на актуальні теми, пов’язані з виборами, і почали активізувати ці кампанії, очевидно, намагаючись розпалити суперечки або схилити виборців — особливо в мінливих штатах”, — написав Клінт Воттс, генеральний менеджер Threat Center у дописі в блозі, що супроводжує звіт.

Від березня інша група, пов’язана з Іраном, публікує повідомлення під виглядом політичних і соціальних активістів і вони можуть перерости в залякування та підбурювання, попередив він.

Microsoft заявила, що інша група, керована Революційною гвардією Ірану, зламала обліковий запис електронної пошти колишнього радника президентської кампанії в США та використала цю адресу в червні, щоб зв’язатися з високопосадовцем, який все ще брав участь у кампанії. Цей електронний лист містив посилання на сайт, який міг дозволити Ірану перехопити інші листи цілі. Водночас у Microsoft відмовились відповісти, чи спроба Ірану була вдалою.

Інша іранська група змогла скомпрометувати обліковий запис, який належав “державному службовцю на рівні округу, який перебував у мінливому штаті”, заявила Microsoft, додавши, що мотиви цієї групи незрозумілі.

Іран також втручався у вибори президента США 2020 року, і Microsoft заявила, що очікує ескалації активності країни в найближчі місяці. Минулого місяця розвідувальні служби США повідомили журналістам, що бачать, як Іран використовує персонажів у соціальних мережах, щоб посіяти розбрат і очорнити Трампа.

Microsoft заявила, що також продовжує спостерігати втручання Росії, зокрема через облікові записи у соцмережах “Телеграм” та “X”, такі як “TEXASvsUSA”, де використовуються расові заклики і заклики до насильства. Одне 30-секундне відео, зняте за допомогою штучного інтелекту, під назвою “Hold the Line” зображувало “орду зомбі-іммігрантів, що збираються на південному кордоні США”.

Відповідно до звіту, ці облікові записи були створені контрактними пропагандистами, які раніше були пов’язані з російською фабрикою тролів, колись звинуваченою спеціальним прокурором Робертом С. Мюллером III, і вони повторюють минулі методи цієї організації у посиленні расового розколу та підтримують Трампа.

У заяві Microsoft зазначено, що компанія не буде підтримувати жодного кандидата в президенти, створюючи неявний контраст із власником X і прихильником Трампа Ілоном Маском, який дозволив процвітати пропаганді у своїй мережі.

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.

Призначений для китайської авіакомпанії літак Boeing повернувся до виробничого центру компанії у США внаслідок торговельної війни, розпочатої президентом Дональдом Трампом.

Бум на дубайський шоколад спричинив глобальний дефіцит фісташок, загостривши нестачу горіха у світі й підвищивши його ціну на третину.

Правильне харчування відіграє ключову роль у формуванні м’язової маси. Воно не лише забезпечує організм поживними речовинами, а й підтримує відновлення після тренувань і сприяє ефективному зростанню м’язів.

Американка з Маямі витратила 50 тисяч доларів на клонування свого улюбленого бостон-тер’єра на ім’я Лукас, який помер від лімфоми. Про це вона розповіла у колонці для The Guardian.