Іранська шахістка, котра з’явилася на турнірі без хіджабу, отримала іспанське громадянство

Джерело: Reuters

У грудні 2022 року на Чемпіонаті світу FIDE зі швидких та бліцшахів в Алмати (Казахстан) іранська шахістка Сара Хадем змагалася без хіджабу. Це є порушенням законів Ірану, які регулюють жіночий дрес-код, тож на неї був виданий ордер на арешт в Ірані. У січні вона переїхала до Іспанії, а нещодавно отримала іспанське громадянство.

Сарасадат Хадемалшарієх, більш відома як Сара Хадем, брала участь у Чемпіонаті світу зі швидких та бліц-шахів без хіджабу, що є обов’язковим згідно із суворими ісламськими правилами одягу в Ірані.

Зауважимо, в Ірані тривали протести після смерті 22-річної Махси Аміні. Дівчину в Тегерані затримала поліція моралі за “невідповідний одяг” та відвезла до відділку. Перебуваючи під вартою, дівчина впала у кому і через декілька днів померла у лікарні. На протестах чимало іранських жінок відрізали своє волосся, що було ознакою гострої форми протесту.

Згідно з інтерв’ю з медиками по всій країні, іранські сили безпеки під час протестів проти режиму цілили жінкам в обличчя, груди та геніталії. Водночас чоловікам вони стріляли по кінцівках, сідницях і спині.

Офіційні особи Білого дому заявили, що Сполучені Штати побоювалися, що Росія давала поради Ірану щодо того, як придушити громадські протести.

Хадем зазначила Reuters, що не шкодує про свій жест на підтримку руху протесту проти клерикального керівництва своєї країни.

25 липня уряд Іспанії схвалив надання громадянства Хадем, “беручи до уваги особливі обставини” її справи.

  • В Ірані акторки Азаде Самаді, Лейла Болукат і Афсане Баєган нещодавно з’явилися на публіці без хусток, порушивши суворі правила пристойності країни. Іранські судді “діагностували” у них психічні захворювання, наказавши їм пройти обов’язкове лікування від того, що вони назвали “антисімейним розладом особистості”.
  • Раніше 227 представників Ісламської ради звернулися до судової системи з проханням “рішуче впоратися з ініціаторами заворушень”.
  • Афганські жінки публікували свої фото в яскравих національних вбраннях, тим самим протестуючи проти нової вимоги талібів носити чорний хіджаб в школах і університетах.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.