Ірину Фаріон звільнили з Львівської політехніки

Джерело: Оксен Лісовий/Facebook

15 листопада глава МОН Оксен Лісовий повідомив, що Львівська політехніка звільнила Фаріон. Відповідний наказ вже підписав ректор.

Студенти були, є і завжди будуть потужним рушієм змін та трансформацій. Саме зі студентів розпочалася Революція Гідності в Україні, яка остаточно закріпила нас на євроінтеграційному шляху. Починаючи з 2014 року, тисячі студентів змінили аудиторії на окопи та пішли захищати свою державу, свої родини та свої цінності, – написав міністр.

Лісовий зазначив, що цей період в історії України став точкою неповернення і запустив активний процес дерадянізації, час якої давно вже настав. За його словами, нині суспільство продовжує позбуватися “тіней радянського минулого і в системі освіти зокрема”.

Очільник МОН висловив вдячність кожному і кожній за небайдужість, вміння відстоювати та захищати свої цінності. Наголосивши, що це є фантастична риса українців.

Лісовий зазначив, що позиція Міністерства незмінна – “людям, які не розділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти”.

Він також висловив сподівання, що СБУ у межах відкритого кримінального провадження дасть справедливу оцінку висловам та діям вже колишньої викладачки Львівської політехніки.

Раніше проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету Львівська політехніка Олег Давидчак повідомив, що рішення стосовно звільнення викладачки Національного університету “Львівська Політехніка” Ірини Фаріон прийматиме спеціально створена комісія 23 листопада.

Зауважимо, 14 листопада у Львові студенти Національного університету “Львівська політехніка” вийшли на мітинг проти викладачки, мовознавиці та народної депутатки України VII скликання Ірини Фаріон.

Студенти вийшли на мітинг після низки скандалів, пов’язаних із Фаріон. Зокрема після того, як вона негативно висловилась про російськомовних захисників України та опублікувала дані студента з тимчасово окупованого Криму.

  • Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила серію експертиз, спрямованих на вивчення висловлювань і публікацій викладачки, мовознавиці та народної депутатки України VII скликання Ірини Фаріон.
  • Відповідаючи на критику, Фаріон заявила, що боротьба з російською мовою всередині держави “важливіша, ніж боротьба на нульовій позиції”.
  • Омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що звернувся до СБУ через те, що мовознавиця Ірині Фаріон поширила особисті дані студента-філолога з Криму, що призвело до його арешту з боку РФ.
  • Фаріон вважає, що скандал навколо “зливу” нею особистих даних студента з окупованого Криму є “черговою провокацією” проти неї.
  • Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець зреагував на заяву мовознавиці Ірини Фаріон щодо російськомовних військових у лавах ЗСУ. За словами Лубінця, він вже звернувся до правоохоронних органів.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.