Ісландія допоможе Україні розвивати альтернативну енергетику
Джерело: Міненергетики
Заступник міністра енергетики Роман Андарак провів зустріч з міністеркою закордонних справ Ісландії Торгердур Катрін Гуннарсдоттір. Вони спільно відвідали пошкоджений російськими обстрілами енергетичний об’єкт та обговорили відновлення і розвиток української енергосистеми.
Андарак ознайомив ісландську делегацію з нинішньою ситуацією в енергетичному секторі та наслідками останніх російських атак. Основну увагу приділили пріоритетним потребам в енергетичному обладнанні для проведення відновлювальних робіт, розвитку розподіленої генерації та альтернативних джерел енергії.
Нарощування потужностей розподіленої генерації та використання альтернативних джерел енергії є одним із ключових пріоритетів України. Ми вдячні нашим міжнародним партнерам, зокрема Ісландії, за підтримку у посиленні стійкості нашої енергосистеми. Завдяки спільним зусиллям ми зможемо забезпечити стабільність та розвиток навіть у надзвичайно складних умовах війни, — заявив заступник міністра.
Також Андарак висловив вдячність уряду Ісландії за внесок у Фонд підтримки енергетики України, що дозволяє закуповувати необхідне обладнання для оперативного відновлення пошкоджених об’єктів.
Своєю чергою, міністерка зауважила, що її країна і надалі підтримуватиме Україну та українську енергетику.
Сторони також обговорили перспективні напрямки двосторонньої співпраці, зокрема розвиток геотермальної енергетики в Україні та використання досвіду Ісландії у цій сфері.
Читайте також: РФ мимоволі прискорила перехід України на екологічніші джерела енергії – WP
Уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.
Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки ракетних ударів ворога по українських електростанціях. З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.
- 7 серпня міністр енергетики Герман Галущенко під час візиту на Хмельницьку АЕС зауважив, що енергосистема України тримається на атомній енергетиці, особливо в умовах війни.
- Кожній квартирі в Україні необхідно закупити енергообладнання на $3-4 тисячі, оскільки десятиліттями тарифи на електроенергію були заниженими. Тепер же ці кошти треба витратити на нову систему енергопостачання для стабільного постачання електроенергії.
- Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко заявив, що компанія співпрацює щонайменше з 10 країнами Європи, щоб залучити обладнання для відновлення пошкоджених російськими обстрілами енергетичних об’єктів.
- Бразилія зацікавлена у співпраці з Україною у сфері «зеленої» енергетики – Міненерго
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.
З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.