Ісландія приєдналася до двох коаліцій на підтримку України
Джерело: заява МЗС Ісландії
Ісландія приєднується до двох коаліцій, що надають підтримку Україні. Мовиться про ІТ-коаліцію та Коаліцію з розмінування.
Ісландія також оголосила про додаткове фінансування у розмірі 340 тисяч євро у межах Комплексного пакета допомоги НАТО для закупівлі медичних матеріалів для України.
Після незаконного повномасштабного вторгнення Росії в Україну майже два роки тому Ісландія надала Україні гуманітарну, економічну та безпекову підтримку, працюючи переважно через міжнародні організації, включаючи ООН, Світовий банк, НАТО тощо.
Сподіваюся, що ця підтримка призведе до зміцнення оборонної позиції та стане свідченням нашої постійної непохитної підтримки України. Ми раді й далі підтримувати наших українських друзів безпосередньо. Приєднавшись до Коаліції з питань інформаційних технологій та розмінування та надавши додаткове фінансування комплексного пакету допомоги Україні, ми продовжуємо нашу підтримку Україні, оскільки вона бореться з несправедливим і незаконним вторгненням Росії, – наголосив міністр закордонних справ Ісландії Б’ярні Бенедіктсон.
Своєю чергою, міністр оборони Рустем Умєров висловив вдячність “уряду та народу Ісландії за потужну підтримку”. І додав, що завдяки партнерам Україна зможе посилити можливості у сферах інформаційних технологій, зв’язку та кібербезпеки, а також отримає необхідне навчання та обладнання для розмінування.
Тож нині до ІТ-коаліції офіційно приєдналися вісім країн: Естонія, Люксембург, Бельгія, Данія, Ісландія, Японія, Латвія, Литва. Тоді як Велика Британія та Італія також оголосили про намір приєднатися.
- 1 серпня Ісландія зупинила роботу свого посольства на території Російської Федерації.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країни G7 стосовно гарантій безпеки для України.
- Німеччина відправила в Україну новий пакет військового обладнання та озброєння.
- Президент Чехії Петр Павел переконаний, що саме ненадання Україні необхідного озброєння стало однією з причин повільного контрнаступу ЗСУ, який не підтвердив західні очікування.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.