Путівка на Євро-2024: збірна України перемогла команду Ісландії з рахунком 2:1

Джерело: Букви

26 березня у Вроцлаві відбулася гра Україна — Ісландія. Обігравши команду Ісландії з рахунком 2:1, збірна України вийшла на чемпіонат Європи з футболу.

Джерело: Facebook

Це був фінальний матч плей-оф раунду відбору на чемпіонат Європи. Тож для України він був вирішальний, потрібна була лише перемога (в основний чи додатковий час або у серії пенальті).

Зустріч збірної України з Ісландією відбулась у Вроцлаві на стадіоні “Тарчинський Арена”.

Спочатку матч розпочався не дуже оптимістично для українців. Попри ініціативою по полі, підопічні Сергія Реброва не змогли відкрити рахунок.

Переможні голи синьо-жовтим принесли Віктор Циганков на 54-й хвилині та Михайло Мудрик на 84-й хвилині.

Наразі це четвертий вихід України на Євро, у 2021 році збірна дійшла до чвертьфіналу.

Євро-2024 триватиме з 14 червня по 14 липня у Німеччині.

На груповому етапі ЄВРО-2024 українська збірна зіграє з Бельгією, Румунією та Словаччиною.

Президент Володимир Зеленський вже висловив вдячність збірній України за перемогу та вихід на Євро-2024.

Дякую, хлопці! Дякую, збірна! За надважливі емоції для всієї країни. За надважливу перемогу і вихід на Євро.
За те, що вкотре довели: коли українцям важко, але вони не здаються і продовжують боротьбу, тоді українці неодмінно перемагають. У часи, коли нас щодня хочуть знищити, ми щодня доводимо: українці є і будуть!
Україна є і буде! Дякуємо за перемогу! Слава Україні! – наголосив глава держави.

Триває вісімсот шоста доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 76 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Представники служби контролю якості харчових продуктів США перевіряють у продуктових магазинах яловичину, включно з яловичим фаршем, на наявність вірусу пташиного грипу H5N1, який поширюється серед молочної худоби.

9 травня президент Володимир Зеленський розпорядився звільнити Сергія Рудя з посади голови Управління державної охорони України.

Голова Національної ради з електронних ЗМІ Латвії Івар Аболіньш заявив, що сьогодні, 9 травня, латвійський телепровайдер Balticom зазнав кібератаки, внаслідок чого на всіх телеканалах компанії транслювався парад з Москви.

Свою участь у Глобальному саміті миру підтверджує все більше країн-партнерок. Зокрема це стало відомо після телефонних розмов Володимира Зеленського з лідером Чехії Петром Павелом, главою Молдови Маєю Санду та президентом Євроради Шарлем Мішелем.