Іспанія готує новий пакет військової допомоги для України

Джерело: Дмитро Кулеба/X

Іспанія підготує новий пакет військової допомоги для України, який міститиме у собі боєприпаси.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба після переговорів з міністром закордонних справ Іспанії Хосе Мануелем Альбаресом.

Під час зустрічі дипломати також обговорили формулу миру президента Володимира Зеленського та Глобальний саміт миру, який відбудеться у Швейцарії.

Також під час зустрічі сторони погодилися, що процес вступу України до ЄС йде по плану.

Зазначимо, що 14 лютого міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес у режимі відеоконференції взяла участь у 19-й зустрічі міністрів оборони Контактної групи з питань оборони України, під час якої зобов’язання щодо безпеки країни підкріпили новими ініціативами, такими як Коаліції спроможностей, в яких братиме участь і Іспанія. Зокрема країна спорядить партію броньованих гусеничних машин M113 та електрогенератори.

Під час свого виступу Роблес акцентувала, що Іспанія братиме участь у шести коаліціях можливостей, зазначивши, що “вони становлять ключову схему для нашої довгострокової підтримки, а також відіграють важливу роль у сприянні просуванню українських Збройних сил до повної оперативної сумісності з союзниками”.

Міністерка оголосила про відправлення нової партії броньованих гусеничних транспортних засобів M-113 (TOA), дві з яких трансформовано в санітарні машини, за якою відправлять кілька протипожежних, снігоочисних машин і машин для транспортування особового складу. Також країна постачить два легкі човни, електрогенератор і водоочисну установку. Окрім цього, Роблес поінформувала про постачання різного озброєння для протиповітряної оборони, операцій повітря-повітря та військово-морських операцій.

Насамкінець міністерка оборони наголосила, що тренування українських військових в Іспанії триває “дуже хорошим темпом”, оцінивши якість навчання, яке включає управління системами Patriot, NASAMS і Hawk, а також планування та виконання робіт з розмінування.

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що, попри продовження російських атак, українська енергосистема залишається цілісною.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.

22 квітня у Вінниці одному з підозрюваних у вбивстві та замаху на життя поліціянтів на Гайсинщині, а також у дезертирстві, обрано безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою.

На Хмельниччині правоохоронці оголосили підозру настоятелю одного з храмів Шепетівської єпархії УПЦ Московського патріархату. Його звинувачують у вихвалянні діяльності президента РФ Володимира Путіна і виправданні збройної агресії Росії проти України.