«Історія жорстоко розсудить нас»: Байден знову закликав Конгрес підтримати допомогу Україні

Джерело: Джо Байден в X

Президент США Джо Байден знову закликав Конгрес підтримати додаткове фінансування для України та заявив, що “ми не можемо дозволити Путіну перемогти”.

“Історія жорстоко розсудить нас, якщо ми відвернемося від справи свободи в Україні,” – зазначив Байден.

Сенат Сполучених Штатів не підтримав припинення дебатів щодо законопроєкту про пакет міжнародної допомоги, який, зокрема, передбачає продовження фінансової підтримки України. 

Законопроєкт залишився без підтримки Сенату, проти проголосував 51 сенатор, з яких 49 республіканців.

Республіканці наполягають на тому, щоб будь-яка допомога Україні була пов’язана з імміграційною реформою та реформою надання притулку в США.

Сьогодні Байден знову звернувся до сенаторів та зазначив: 

“Я знаю, що у нас є розбіжності. Давайте оминемо їх, це критично. Дрібне політиканство не може стати на шляху нашої відповідальності як провідної нації у світі. Якщо ми здамося зараз, це тільки підбадьорить інших світових агресорів”, – сказав президент США.

  • 6 грудня Міністерство оборони США оголосило про нову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони, використовуючи обмежені ресурси, які залишаються доступними для допомоги Києву. Пакет на 175 млн доларів містить зокрема додаткові боєприпаси для HIMARS, Javelin та артилерійські боєприпаси.
  • Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, – вони мають надати ширші пропозиції демократам щодо своєї політики.
  • Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі закликав Конгрес виділити кошти на допомогу Україні до кінця 2023 року.

Сьогодні, 27 лютого, близько 14:00 українські захисники збили вже другий за день російський винищувач-бомбардувальник Су-34 на східному напрямку.

27 лютого уряд України запустив пілотний проєкт із протезування зубів ветеранів. Держава компенсуватиме витрати медичним закладам на лікування через Національну службу здоров’я України.

На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 255 російських безпілотників.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.