Італійська компанія Beretta продовжує експортувати до РФ стрілецьку зброю – The Insider
Джерело: The Insider
Італійський виробник зброї Beretta продовжує експортувати до Росії стрілецьку зброю через дочірню компанію.
У виданні нагадали, що в 2014 році ЄС ввів заборону на постачання нарізної вогнепальної зброї, але це не заважає тисячами завозити гвинтівки, пістолети і патрони з Німеччини, Фінляндії та Італії. Також деякі європейські деталі використовують у новій моделі карабіна концерну “Калашников”.
У листопаді 2023 року видання Correctiv встановило, що з початку повномасштабної війни в Росію завезли понад сім тисяч одиниць зброї та понад 8 мільйонів набоїв, вироблених у ЄС і США.
Нове розслідування The Insider спільно з IrpiMedia засвідчило, що з цієї кількості компанії “збройового барона” Михайла Хубутії ввезли понад півмільйона набоїв і півтори тисячі карабінів і пістолетів. Переважно це мисливські рушниці, але серед них є сотні напівавтоматичних гвинтівок і пістолетів, які перебувають на озброєнні армії та поліції.
Зазначається, що однією з найбільших компаній у збройовому бізнесі Хубутії є ТОВ “Русский Орел” – імпортер стрілецької зброї з виручкою 908 млн рублів за підсумками 2022 року.
“Русский Орел” має дві ліцензії на продаж патронів і на торгівлю цивільною і службовою зброєю та основними частинами вогнепальної зброї. У 2010 року італійська компанія Beretta Industrie S.P.A. придбала 51% акцій “Русского Орла”. Через кілька років, після окупації Криму, внаслідок серії угод Beretta Holding S.A. Inc. стала власником 57,95% російської компанії.
Згідно з даними Росакредитації, протягом двох останніх років до Росії продовжували надходити товари інших збройових марок, якими володіє холдинг Beretta, серед них – карабіни Benelli, Beretta, Beretta Benelli Iberica, Sako, Stoeger і Tikka, патрони Norma, RWS і Sako. У переважній кількості випадків імпортерами цієї зброї виступали або ТОВ “Русский Орел”, що безпосередньо належить Beretta, або пов’язані з “Русским Орлом” компанії Хубутії.
Цікаво, що із загальної кількості постачань європейської зброї в Росію, що порушують санкції, майже половина припадає на продукцію компаній, які належать Beretta. Загалом після початку повномасштабної війни в Росію потрапили понад 835 тисяч патронів і 5,9 тисячі одиниць стрілецької зброї, вироблених холдингом.
Як зауважили журналісти-розслідувачі, хоча прямі постачання Beretta і Benelli припинилися в лютому 2022 року, митні дані, зібрані агрегатором ImportGenius, демонструють, що компанії Хубутії мають щонайменше двох зовнішньоторговельних партнерів. Виробник, що належить Beretta, продає зброю турецькому посереднику, а російський імпортер, що належить Beretta, її безперешкодно отримує.
- Російська військова промисловість отримує сучасні верстати з Тайваню в обхід запроваджених Тайбеєм санкцій.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.