Італійські виробники озброєння продовжать співпрацю з Україною

Джерело: Міноборони
У Києві відбулася зустріч між представниками оборонних відомств України та Італійської Республіки, під час якої сторони домовилися про продовження співпраці.
До складу української делегації на чолі з заступником міністра оборони України генерал-лейтенантом Іваном Гаврилюком також увійшли заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков, представники МОУ та Збройних сил України.
Італійську Республіку на переговорах очолював Генеральний секретар оборони, Національний директор з питань озброєння генерал-лейтенант Лучіано Портолано. Також до участі були запрошені дипломати, представники італійського Міністерства оборони і керівники та менеджери шістьох італійських компаній-виробників озброєння та військової техніки, які ознайомили присутніх зі своєю продукцією.
Особливий інтерес в української делегації викликали системи РЕБ та деякі розробки з кораблебудування й аеронавтики.
Окрім слів вдячності італійським колегам за вже надану Україні допомогу, Дмитро Кліменков закликав учасників розмови розглянути можливість прямих контрактів на постачання озброєння та військової техніки між виробниками та Агенцією оборонних закупівель МОУ.
Крім того, Іван Гаврилюк наголосив на принципово важливому для нас процесі локалізації виробництва зброї в Україні:
“Наступного року нам не варто очікувати таких само масштабів допомоги, як цьогоріч. Тому ми мусимо дуже швидко налагоджувати виробництво товарів військового призначення на території України. Для початку — хоча б у форматі спільних підприємств”.
В результаті зустрічі сторони домовилися про надання італійськими виробниками предметної інформації щодо тих зразків озброєння та військової техніки, які зацікавили українську сторону.
- 26 липня Італія визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
- Іспанія, Італія та Швейцарія підтримали заяву України щодо розвитку міжнародного медичного партнерства. Відтак, наразі разом з Україною, заяву підтримали вже 19 держав-партнерів, які поділяють бачення щодо розвитку медичної системи та протидії викликам.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.