Італія не отримала очікуваних результатів від китайської угоди «Один пояс, один шлях» – глава МЗС

Джерело: Reuters

2 вересня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що торгівля з Китаєм не покращилася, як очікувалося, після того, як Рим приєднався до пекінської ініціативи “Один пояс, один шлях”.

У 2019 році за попереднього уряду Італія стала першою великою західною державою, яка приєдналася до інфраструктурної ініціативи Китаю, попри протести Сполучених Штатів.

Шовковий шлях не приніс результатів, яких ми очікували, — пояснив Таяні на економічному форумі Європейського дому Амбросетті незадовго до від’їзду в Китай. — Ми повинні будемо оцінити, а парламент вирішити, чи поновлювати нашу участь чи ні.

Вважається, що Рим навряд чи продовжить угоду, коли вона завершиться в березні 2024 року, і має до грудня офіційно вийти з домовленості, яка в іншому випадку буде пролонгована на п’ять років.

Читайте також: Politico: Китай не такий потужний, як може вважати Захід – і ось чому

2 вересня Таяні вирушив на триденну дипломатичну місію в Пекін. Своєю чергою, прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні заявила, що планує відвідати Китай під час однієї зі своїх наступних закордонних поїздок.

У ніч на 4 липня (з вечора 3 липня) російські окупаційні війська здійснили масовану комбіновану ракетно-дронову атаку по Україні, застосувавши загалом 550 засобів повітряних атак.

4 липня відзначають День музики у стилі кантрі. Християни сьогодні вшановують святого Андрія, архієпископа Критського.

За даними синоптиків у п’ятницю, 4 липня, частину країни накриє спека, а частину – негода.

Уночі 4 липня російські окупаційні війська здійснили черговий масований обстріл української столиці. У Києві низка постраждалих та руйнувань.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.