Італія переймає головування у Групі послів G7 з підтримки України
Джерело: G7AmbReformUA/Х
1 січня Італія розпочала своє головування у Групі послів G7 з підтримки України у 2024 році.
Італія з гордістю приймає головування в Групі послів G7 з підтримки України у 2024 році, – зазначили в акаунті соцмережі Х (твіттер) італійського головування в Групі підтримки послів G7 у Києві.
.@italyinukr🇮🇹 з гордістю переймає головування у Групі послів #G7 з підтримки України на 2024 рік. Щира подяка @JPEmbUA🇯🇵 за відмінне головування у цій Групі у 2023. Ми залишаємося відданими тісній співпраці з 🇺🇦 у сфері проведення реформ та протидії російській агресії. pic.twitter.com/vKY9ocs8EX
— G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) January 1, 2024
Італійська сторона висловила щиру подяку Японії за чудове головування в цій Групі у 2023 році.
І наголосила на відданості тісній співпраці з Україною у сфері проведення реформ та протидії російській агресії.
Зауважимо, 31 грудня 2023 року Японія повідомила, що передає крісло G7 Італії, попередньо зауваживши, що досягли результату з допомогою колег та партнерів.
Now, the year-end is approaching, and 🇯🇵 is handing over the G7 chair to 🇮🇹. We couldn’t have achieved what we had this year without the help of our colleagues and partners. Thank you all for your cooperation. 🇯🇵@JPEmbUA will continue supporting 🇺🇦 under Italian presidency🤝 pic.twitter.com/oMJtCVe1o9
— G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) December 31, 2023
Президент Володимир Зеленський побажав головуванню Італії в G7 успіхів у виконанні пріоритетних завдань. За його словами, він сподівається на продовження плідної співпраці між Україною та G7 у вирішенні спільних глобальних викликів.
- Італійський уряд закрив програму видачі громадянам РФ та Білорусі так званих “золотих віз” в обмін на інвестиції. Минулого року Італія видала дворічні “інвесторські” візи не менш ніж 32 із 36 громадян РФ, що їх просили.
- Кабінет міністрів Італії у вівторок, 19 грудня, ухвалив рішення щодо продовження постачання військових “засобів, матеріалів та обладнання” Україні до кінця 2024 року.
- Іспанія, Італія та Швейцарія підтримали заяву України щодо розвитку міжнародного медичного партнерства.
- 26 липня Італія визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.