Італія зупинила видачу «золотих віз» росіянам та білорусам

Джерело: Affari Italiani

Італійський уряд закрив програму видачі громадянам РФ та Білорусі так званих “золотих віз” в обмін на інвестиції. Минулого року Італія видала дворічні “інвесторські” візи не менш ніж 32 з 36 громадян РФ, що їх запросили.

Державну програму надання “золотих віз” для громадян, які не входять до ЄС, запустили з 2017 року, за нею іноземні громадяни та їхні сім’ї отримували дозвіл на проживання в країні, купуючи нерухомість або здійснюючи великі грошові вкладення. 

Віза видавалася на два роки з можливістю продовження ще на три за умови збереження вкладень. Через десять років можна було претендувати на громадянство Італії.

Для отримання інвесторської візи необхідно було вкласти у місцевий стартап 250 тисяч євро, інвестувати у місцеву компанію 500 тисяч євро, зробити благодійний внесок у розмірі мільйона євро у соціально значущі ініціативи або вкласти 2 мільйони євро у державні облігації.

У 2022 році росіяни отримали найбільше таких віз, випередивши громадян США (12), підданих Великої Британії (12) та ще 23 заявники з країн, які не входять до ЄС. На минулий рік припав пік видачі “золотих віз” з моменту їх введення: було надано 79 (з 92 запитаних) та залучено 32,3 млн євро.

Читайте також: Путін більше не може розраховувати на своїх друзів в Італії – Politico

У Єврокомісії побоювалися, що такий механізм може забезпечити “привілейований доступ” російських чи білоруських громадян, які перебувають під санкціями чи підпадуть під них на тлі війни РФ проти України, до ЄС.

Тож у Брюсселі закликали негайно призупинити дію цих програм для росіян і білорусів.

Джерело: Наталка Діденко Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, що 30 травня в Україні побільшає дощів з…

П’ятий Президент України та лідер “Євросолідарності” закликав європейців не дати жодного шансу проросійським політ силам на майбутніх виборах.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ. 

У середу, 29 травня, Європейське космічне агентство (ESA) запустило супутник для дослідження впливу хмар на зміну клімату.

Кібератаки стають все поширенішими та мають руйнівніші наслідки, створюючи нові ризики для кібербезпеки користувачів всесвітньої павутини.