Із російського полону вдалося повернути 70 нацгвардійців, які охороняли Чорнобильську АЕС
Джерело: Національна гвардія України
Із російського полону вже вдалося повернути 70 військовослужбовців Національної гвардії, які охороняли Чорнобильську атомну електростанцію.
Командувач Нацгвардії полковник Олександр Півненко зустрівся із родинами військовослужбовців військової частини 3041, які забезпечували охорону Чорнобильської АЕС та потрапили у полон до росіян.

Зображення: Нацгвардія
На зустрічі Півненка і родин військовослужбовців обговорювалися питання, що стосуються безпосередньо процесу обміну, механізмів доступу до інформації про військовополонених.
“Разом з тим, є питання, які ми маємо допомогти вирішити й звільненим з полону, аби вони якнайшвидше повернулися до нормального життя, а також питання, які турбують їхні сім’ї. Це в першу чергу лікування й реабілітація, а також фінансові, соціальні, документальні аспекти, які вимагають взаємодії відповідних командирів та посадових осіб”, – зазначив командувач Нацгвардії.
Також він запевнив, що робота з повернення полонених в Україну триває і триватиме, допоки усі наші захисники й захисниці не будуть вдома.
- Тисячі цивільних українців утримуються в мережі формальних і неофіційних в’язниць по всій Росії та на окупованих нею територіях, де вони зазнають тортур, психологічного насильства і навіть використовуються як робоча сила.
- Саудівська Аравія та Туреччина намагаються домовитися про репатріацію українських дітей, незаконно вивезених до Росії та розміщених у дитячих будинках або усиновлених російськими родинами.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.