Ізраїль розглядає дипломатичні кроки проти Норвегії, Ірландії та Іспанії – CNN

Джерело: CNN

Після того, як Норвегія, Іспанія та Нідерланди визнали Палестинську державу, Ізраїль розглядає запровадження певних дипломатичних кроків щодо цих країн.

За даними джерел, МЗС Ізраїлю розглядає можливість скасування візитів офіційних осіб із цих країн до Ізраїлю та скасування віз для дипломатів цих країн, що обмежило б їхню можливість відвідувати райони Західного берега, які перебувають під контролем Палестинської влади.

Ізраїль також розглядає можливість звернутися до Сполучених Штатів, щоб отримати дипломатичну підтримку в наданні роз’яснень від Норвегії, Ірландії та Іспанії щодо їх наміреного рішення, а також попросити США спробувати переконати інші країни не наслідувати їхній приклад.

Що передувало? 

22 травня Іспанія та Ірландія офіційно визнали незалежну палестинську державу, слідуючи прикладу Норвегії. У відповідь Ізраїль вже відкликав своїх послів з Ірландії та Норвегії.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес оголосив про визнання незалежної палестинської держави, виступаючи перед іспанськими законодавцями в парламенті 28 травня.

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про визнання палестинської держави, висловлюючи надію, що інші країни наслідуватимуть цей приклад найближчими тижнями після розмов зі світовими лідерами.

Прем’єр підкреслив, що Ірландія беззастережно визнає Ізраїль і його право на існування “в безпеці та мирі зі своїми сусідами”, закликавши до негайного повернення всіх заручників у Газі. Міністр закордонних справ Ірландії Мішель Мартін підтвердив, що Ірландія офіційно визнає Палестину 28 травня.

Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац засудив цей крок, заявивши, що він “винагороджує джихадистів із ХАМАСу та Ірану”.

ДОВІДКА: Згідно з нещодавнім листом до ООН, щонайменше 140 країн світу визнали палестинську державу. Серед них Групи арабських держав в ООН з 22 країн, Організації ісламського співробітництва з 57 країн і Руху неприєднання зі 120 країн.

Велика Британія та США належать до країн, які офіційно не визнають палестинську державу.

Ізраїль не визнає палестинську державність, а нинішній ізраїльський уряд виступає проти створення палестинської держави на Західному березі річки Йордан і в Газі. Він стверджує, що така держава буде загрозою для існування Ізраїлю.

Палестинське населення поділено між історичною Палестиною та діаспорою, переважно в сусідніх арабських країнах.

Зусилля створити палестинську державу на Західному березі річки Йордан і в секторі Газа були зірвані через триваючий конфлікт з Ізраїлем.

Палестинці на Західному березі річки Йордан і в східному Єрусалимі живуть під ізраїльською окупацією з 1967 року. Поселення, які Ізраїль побудував на Західному березі, є домом для 500 000 осіб і вважаються незаконними згідно з міжнародним правом, хоча Ізраїль це заперечує.

Палестинське політичне керівництво глибоко розділене між партією ФАТХ на Західному березі річки Йордан та її опонентами-ісламістами ХАМАС, які контролюють Смугу Гази і які зараз ведуть війну з Ізраїлем.

  • Адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Сьогодні США запровадили санкції проти Антала Рогана, високопосадовця угорського уряду, через його причетність до корупції в Угорщині.

Станом на 6 січня росіяни у тимчасово окупованому Криму незаконно ув’язнили 218 осіб, з них 132 — кримські татари. 

У Нідерландах, у провінції Лімбург, загорівся автобус з десятками учнів, постраждалих немає.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко на брифінгу оголосив вимоги щодо порядку денного Верховної Ради перед пленарним тижнем.

У Туреччині з 6 січня триває 5-денний страйк сімейних лікарів. У середу, 8 січня, до страйку приєднаються інші лікарі.