Ізраїль розслідує можливу торгівлю інформацією перед нападом ХАМАС

Джерело: Reuters

Ізраїльська влада розслідує заяви американських дослідників про те, що деякі інвестори, можливо, заздалегідь знали про план бойовиків ХАМАСу атакувати Ізраїль 7 жовтня та використовували цю інформацію, щоб отримати прибуток від ізраїльських цінних паперів.

“Наші висновки свідчать про те, що трейдери, поінформовані про майбутні атаки, отримали прибуток від цих трагічних подій, і відповідно до попередньої літератури ми показуємо, що торгівля такого роду відбувається через прогалини в США та міжнародному забезпеченні правових заборон на інформовану торгівлю”, – зазначили дослідники.

Дослідження професорів права Роберта Джексона-молодшого з Університету Нью-Йорка та Джошуа Міттса з Колумбійського університету виявили значні короткі продажі акцій, що призвело до атак, які спровокували війну.

“За кілька днів до атаки трейдери, здавалося, передчували майбутні події”, — написали вони, посилаючись на нетривалий інтерес до MSCI Israel Exchange Traded Fund (ETF), який “раптово і значно підскочив” 2 жовтня на основі даних з Орган регулювання фінансової індустрії (FINRA).

У своєму 66-сторінковому звіті вони вказали, що “безпосередньо перед нападом короткі продажі ізраїльських цінних паперів на Тель-Авівській фондовій біржі (TASE) різко зросли”.

“Хоча ми не бачимо загального збільшення обсягів шортінгу ізраїльських компаній на американських біржах, ми визначимо різке та незвичайне зростання, безпосередньо перед нападами, у торгівлі ризикованими короткостроковими опціонами на ці компанії, термін дії яких закінчується одразу після нападів”, — сказали вони.

У відповідь на це Ізраїльське управління цінних паперів повідомило:

“Ця справа відома владі та розслідується всіма відповідними сторонами”.

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

У Харкові попрощалися з балетмейстеркою Харківського академічного театру музичної комедії Марією Холодною, яку 17 лютого жорстоко вбив її чоловік, з яким вона планувала розлучитися.

Глава МВС Польщі Марчін Кервінскі прокоментував інцидент із висипанням українського зерна з вагонів, назвавши такі дії неприйнятними.