Ізраїль відкрив свій ринок для експорту кормового борошна та жирів з України
Джерело: Держпродспоживслужба
Українські виробники отримали можливість експортувати кормове борошно та кормові жири до Держави Ізраїль.
Відповідні сертифікати погодили компетентні органи двох країн: Ветеринарний сертифікат для супроводу борошна з птиці/пір’я/рибного борошна та Ветеринарний сертифікат для супроводу олій та жирів для годування тварин.
“Лише за минулий та цей тиждень ми відкрили нові ринки у трьох країнах: КНР, Катарі та Ізраїлі. Це частина системної стратегії МЗС з допомоги українському бізнесу в часи війни. В межах нашої платформи Nazovni з січня 2023 до лютого 2024 року ми опрацювали 84 заявки експортерів на вихід на ізраїльський ринок, отже він є цікавим для бізнесу. Ми продовжимо відкривати нові двері для українських товарів у цій та інших країнах”, – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
За даними голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука, наразі опрацьовуються 220 напрямків щодо відкриття ринків іноземних країн по товарних позиціях: м’ясо, молочна продукція, рибна продукція, продукти бджільництва та інші.
- Кувейт відкрив доступ до свого ринку для експорту риби та рибних продуктів з України.
- Китай відкрив доступ до свого ринку для українських виробників меду. Процедура відкриття ринку меду у КНР тривала з 2019 року.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що у січні Україна вийшла на довоєнні обсяги експорту морем, а за загальним обсягом експорту вже наближається до показників, які були до повномасштабного вторгнення РФ.
У ніч на 5 лютого (з вечора 4 лютого) російські окупаційні війська атакували Україну двома ракетами та понад сотнею безпілотників.
Британець, який працював медиком-добровольцем в Україні, наприкінці січня втратив руку та ногу внаслідок російської атаки у Покровську.
Офіційні особи РФ виправдовують рішення Кремля не оголошувати мобілізацію в країні, навіть попри те, що шукати добровольців для участі у війні стало важче.
Президент США Дональд Трамп заявив про “дуже конструктивні” перемовини щодо України наголосивши, що “зробить все”, аби припинити війну.
Триває 1078-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 844 тисячі осіб.