Ізраїль відмовив у в’їзді депутатам з Лейбористської партії Британії

Джерело: The Guardian

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі висловив стурбованість через те, що Ізраїль затримав і депортував двох британських парламентарів, відмовивши їм у в’їзді до країни.

Мова про членів правлячої Лейбористської партії Юана Яна та Абтісам Мохамед, котрі входили до складу офіційної делегації, що прямувала до Ізраїлю.

У своїй заяві Леммі назвав “неприйнятним, контрпродуктивним та таким, що викликає глибоке занепокоєння те, що двом британським депутатам, котрі перебували у складі парламентської делегації, ізраїльська влада відмовила у в’їзді до країни”.

Очільник британського МЗС заявив, що “чітко дав зрозуміти” своїм колегам в уряді Ізраїлю, що таке ставлення до представників британського парламенту є неприпустимим.

Пріоритетом уряду Великої Британії залишається повернення до режиму припинення вогню та ведення переговорів для зупинки кровопролиття, звільнення заручників і припинення конфлікту в секторі Гази, – наголосив Леммі.

За даними видання The Times of Israel, під час допиту Ян і Мохамед заявили, що прибули до Ізраїлю з міста Лутон у складі офіційної делегації й “мали намір задокументувати дії ізраїльських сил безпеки”. Втім, ізраїльська сторона визнала їхні цілі провокаційними й спрямованими на створення упередженого враження щодо дій Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ).

Під час візиту президента США Дональда Трампа до Ер-Ріяда 13 травня спільно зі спадковим принцом та прем’єр-міністром Мухаммедом бін Салманом сторони підписали масштабний пакет угод між США та Саудівською Аравією на загальну суму у $600 мільярдів. Це найбільший в історії двосторонній економічний та оборонний договір між цими країнами.

Саудівська Аравія встановила мобільний McDonald’s поблизу Королівського палацу напередодні візиту президента США Дональда Трампа до Ер-Ріяда.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Уперше в історії секретну розвідувальну службу Британії МІ6 може очолити жінка.

В американських в’язницях почали використовувати шоломи віртуальної реальності, щоб мешканці поодиноких камер змогли відчути себе на волі.