Ізраїльська поліція заарештувала сестру лідера ХАМАСу

Джерело: Times of Israel

Поліція Ізраїлю заарештувала сестру лідера ХАМАСу Ісмаїла Ханії за підозрою в контактах з бойовиками терористичного угруповання і підтримці терористичних актів.

За словами правоохоронців, вони затримали 57-річну жінку, яка є “родичкою високопоставленого члена ХАМАСу” під час спільного рейду з Шин-Бет. У заяві не назвали особу підозрюваної, зазначено лише, що вона проживає в південному місті Тель-Шева, де відбувся рейд.

Утім, джерела видання в оборонному відомстві, які говорили на умовах анонімності, підтвердили, що жінка є однією з сестер Ханії. Пізніше поліція ідентифікувала підозрювану як Сабах Авад ас-Салам Ханію.

Водночас поліціянти розповіли, що під час обшуку в будинку підозрюваної було виявлено документи, телефони та інші докази, що пов’язують її з “серйозними порушеннями безпеки”.

Серед знайдених доказів – матеріали, що свідчать про підтримку масового вбивства 7 жовтня. Поліція також знайшла в приміщенні сотні тисяч шекелів готівкою.

Фото: Israel Police

Як зазначається, сам Ханія живе у вигнанні в Катарі. Його три сестри – у Тель-Шеві. Дві з них в минулому потрапили в поле зору ізраїльської влади через нелегальні поїздки до Гази в 2013 році через Єгипет. Обидві були засуджені до восьмимісячних умовних термінів ув’язнення за ці поїздки у 2015 році. Пізніше того ж року Ізраїль відмовив Ханії у проханні дозволити його сестрам бути присутніми на весіллі його сина в Газі.

Усі три сестри мають ізраїльське громадянство, і, згідно з повідомленням британських ЗМІ від 2006 року, деякі з їхніх дітей служили в Армії оборони Ізраїлю.

Незавершена робота австрійського художника Густава Клімта “Портрет фройляйн Лізер” була продана на аукціоні у Відні за 30 мільйонів євро. Ця картина, втрачена майже століття тому і відома лише з чорно-білих фотографій, була віднайдена у приватній колекції.

У кінотеатрах Польщі стартує кінотеатральний прокат українського фільму “Я, “Побєда” і Берлін”, створеного за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у четвер, 25 квітня, що ризик військових інцидентів на білорусько-українському кордоні досить високий.

У Миколаєві сталася трагедія під час завантаження боєприпасів, внаслідок якої загинули двоє військовослужбовців Збройних Сил України, ще двоє отримали поранення. Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 24 квітня 2024 року.

Сьогодні, 25 квітня, на вулиці Великій Васильківській в Києві зіткнулись службовий автомобіль поліціянтів та інше легкове авто, внаслідок чого правоохоронниця дістала поранення.