Кабмін продовжив бронювання від мобілізації для залізничників

Джерело: постанова уряду

Уряд України постановив продовжити бронювання від мобілізації для деяких категорій військовозобов’язаних, зокрема для залізничників.

Відповідну постанову №492 ухвалив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Відтак, залізничникам продовжили термін бронювання ще на один місяць.

У тексті документа зазначається, що відповідно до статті 12 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” Кабінет міністрів України постановляє:

“Установити, що строки дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, надані військовозобов’язаним працівникам державних акціонерних товариств, що здійснюють діяльність у сфері залізничного транспорту, відповідними рішеннями Міністерства економіки згідно з постановою Кабінету міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 “Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації на воєнний час” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 15, ст. 940), які не закінчилися на день прийняття цієї постанови, продовжуються автоматично на один місяць”.

Зазначимо, що нещодавно народний депутат Олексій Гончаренко повідомив, що в Кабміні знову пропонують бронювання від мобілізації для чоловіків із зарплатнею понад 35 000 гривень.

За словами його джерел, на ідеї бронювання “для багатих” наполягає особисто прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Раніше проти цього рішення виступили військові, громадські активісти. Навіть Стефанчук відхрестився від такої можливості, коли я викрив її. Але “податок на боягузство” лобіюють якісь впливові сили, якщо Шмигаль готовий поставити свою посаду на цю злочинну норму”, – зазначив нардеп.

Нагадаємо, що голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук раніше заявляв про можливість введення системи бронювання від мобілізації, яка залежатиме від рівня доходів громадянина й порівняв введення такої системи із так званим “податком на боягузтво”, який ввів король Генріх I на початку XII століття в Англії.

Зазначимо, що в березні профільний комітет Верховної Ради України не підтримав правку до законопроєкту про мобілізацію щодо бронювання чоловіків із зарплатнею понад 35 000 гривень.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.