Кабмін створив служби супроводу для підтримки військових, рятувальників та поліціянтів
Джерело: постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Телеграмі
Кабмін схвалив створення служб супроводу, метою яких є забезпечення мотивації та підтримки військовослужбовців, рятувальників, поліцейських та їхніх родин.
Нові служби, які функціонуватимуть в межах бюджетних асигнувань, надаватимуть підтримку тим, хто постраждав під час виконання службових завдань, а також їхнім родинам. Йдеться про військових, рятувальників і поліціянтів, які зазнали поранень, травм, захворіли, потрапили у полон або загинули.
Служби супроводу виконуватимуть такі ключові завдання:
- Супровід постраждалих під час виконання службових обов’язків, а також підтримка їхніх родин.
- Допомога у проходженні військово-лікарських та медико-соціальних експертних комісій.
- Супровід сімей загиблих, зниклих безвісти чи захоплених у полон, а також забезпечення пільг і гарантій.
- Сприяння в оформленні документів для отримання пільг і компенсацій.
- Участь у підтримці та супроводі тих, хто звільняється зі служби.
Це рішення запропонувало Міністерство оборони для покращення умов виконання службових обов’язків.
- 20 серпня українські нардепи у другому читанні проголосували за проєкт закону № 8371 щодо заборони діяльності на території України релігійних організацій, зокрема пов’язаних з РФ (заборона УПЦ МП).
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.